18.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

Frymburk získal v dohrávce důležité body

44. S. Budík , 54. S. Budík , 57. J. Šisler , 66. J. Šisler , 89. J. Šisler - 28. T. Vávra (p.)
23

V pátek odpoledne byla na programu dohrávka odloženého zápasu, ve které domácí Frymburk hostil kaplickou rezervu. Hrací plocha byla v rámci možností velmi dobře připravené, ale přesto byl terén poměrně dost těžký. K vidění byl duel dvou zcela rozdílných poločasů.

V tom prvním se snažili být hosté aktivnějším týmem, ale protože své dvě příležitosti zahodil Presniakov a neuspěl v koncovce ani Bárta, byl stav celkem dlouho bezbrankový. Skóre se změnilo až ve 28 minutě střetnutí, kdy byl v šestnáctce zastaven nedovoleně hostující Bárta a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil kapitán Tomáš Vávra a poslal Spartakovce do vedení – 0:1. Možná klíčový moment pro vývoj ve druhém dějství se udál krátce před odchodem do kabin na poločasovou přestávku. V době, kdy byl mimo hřiště ošetřován novic v kaplickém dresu Rypáček, udeřili Frymburští gólově. Brankáře Schneidera dokázal překonat Stanislav Budík – 1:1. Vstřelený gól domácí viditelně povzbudil a po přestávce zcela opanovali hru. Už po devíti minutách hry dokonal obrat ve vývoji skóre svým druhým gólem v zápase Stanislav Budík – 2:1. Navíc za tři minuty přidal třetí gól po standardní situaci zkušený Jan Šisler – 3:1. Frymburský obránce byl při střelecké chuti a po dalších standardních situacích se u podařilo dokonce zkompletovat svůj hattrick. Minutu před koncem tak pečetil nakonec přesvědčivou výhru Šumavy v poměru 5:1. Kapličtí po změně stran zcela propadli, a to především při bránění standardek, za což je domácí nemilosrdně ztrestali a zaslouženě z dohrávky vytěžili všechny tři body.