20.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Bělčice vyhrály počtvrté v řadě

24

Po čtyřech domácích zápasech čekal na celek z Bělčic první venkovní duel na jaře, ke kterému uspořádal Sokol autobusový výjezd s fanoušky. Autobus zamířil do Husince, kde Slavoj bojuje o záchranu.

Převaha hostí

Od prvních minut drželi míč více na kopačkách hosté, kteří dobývali obranný val domácího Slavoje. I přes tuto převahu si první větší šanci vytvořil právě Slavoj, ale hráči domácích nabídnutou šancí pohrdli, a tak zápas pokračoval dál ve stejném duchu. Nejdůležitější okamžik přišel v první půli až ve 41. minutě, když Ráž našel Hanzlíka a kapitán Bělčic poslal svůj tým do šaten za poločasového vedení.

Napínavá zápletka

Druhou půli mohli na začátku hosté odskočit za pomoci několika šancí, ale domácí zachránilo štěstí a i brankář Kučera. Nevyužité šance hosty mohli mrzet v 68. minutě, kdy Havlíček vyrovnal na 1-1. Husinec poté mohl i zápas otočit, ale selhala opět koncovka. Když už to vypadalo na dělbu bodů, vložil se do zápasu opět Hanzlík, který po asistenci Hrkela vrátil hostům pět minut před koncem vedení, které už Sokol udržel. Bělčice si tak připsaly čtvrtou výhru v řadě za vítězství 2-1.

TJ Sokol Bělčice
Luboš Krameš - trenér: V zápase jsme více drželi míč, ale opět jsme několikrát selhali v zakončení a zdramatizovali jsme si tak zbytečně zápas. Husinec hrál zataženě v obraně a útočné choutky vedl rychlonohý Cais hlavně z brejků. Kdyby zápas skončil 8-3 pro nás, nikdo by se nemohl divit.