22.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

11. M. Vančát (p.) , 20. D. Dumský , 75. D. Houzar - 31. M. Ráž , 79. K. Hanzlík
27

Dvaadvacáté kolo přineslo do 1.B třídy tradiční derby mezi Sedlicí a Bělčicemi.

Rychlé vedení domácích

Zápas byl pastvou pro oči každého zúčastněného a hráči vzali zápas pěkně od podlahy. Už po jedenácti minutách musel sudí Kovařík nařídit penaltu pro domácí, ke které si stoupl brankář domácích Vančát. Netradiční výběr přinesl ovoce a Vančát svojí ranou nedal Dražanovi šanci. Branka domácí nakopla a navíc za dalších devět minut to zásluhou Dumského bylo už o dvě branky. Až po vstřelené brance na 2-0 se hosté dostali do hry a dokázali hrát vyrovnanou partii. Ta navíc po půl hodině přinesla branku na 1-2, když se prosadil Ráž. Napínavý poločas tak skončil 2-1 pro domácí Sedlice.

Napínavý duel až do konce

Druhý poločas si s brankami dal na čas a fanoušci museli čekat rovných třicet minut. V 75. minutě si totiž domácí vzali vedení o dvě branky zpět, když Dražana překonal Houzar. Toto vedení ale vydrželo pouhé čtyři minuty, než na 3-2 snížil Hanzlík. Zápas mohl nakonec skončit 3-3, ale rozhodčí v nejdůležitějším okamžiku odmával ofsajd. Sedlice tak porazily v derby Bělčice poměrem 3-2.

TJ Sokol Bělčice
Luboš Krameš - trenér: I přes porážku musím kluky za výkon pochválit, tak moc mě svojí hrou dlouho nepotěšili. V utkání jsme sice nechytli začátek a po dvaceti minutách prohrávali 0-2, ale dokázali jsme snížit a bojovat o body. Zápas mohl skončit remízou, ale myslím si, že nám bohužel nebyl uznán regulérní gól. Domácí hold byli šťastnější.