24.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

Bělčice vyloupily Bavorov a jdou na čtvrté místo

41. M. Ráž (p.) , 62. L. Mála , 68. J. Houda
20

Bělčice na jaře sbírají bod za bodem, ale v Bavorově nečekalo na svěřence Luboše Krameše nic lehkého.

Útočení do valu

Bavorov totiž z posledních pět zápasů čtyři vyhrál a v boji o záchranu pod sebe dostal Husinec i Cehnice. Hosté od první minuty kombinovali a snažili se prorazit obranný val domácích. To se první poločas moc nevedlo a domácí dokázali být nebezpečnější díky standardním situacím. Po půl hodině navíc mohla skočit jedna standardní situace i v brance, ale hosté krizový moment přežili. Když už to vypadalo na bezbrankový poločas tak ve 41. minutě přišel ve vápně Bavorova incident, za který sudí Valeš nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Martin Ráž.

Za minutu na hřišti hned branka

Druhý poločas už přinesl jasnou dominanci Bělčic, které navýšily po hodině hry vedení, když se po minutě na hřišti prosadil Mála. Tato branka zlomila odpor domácích a následná branka Houdy jen stanovila konečný výsledek zápasu v poměru 3-0. Bělčice se kromě vítězství také poprvé v letošním ročníku dostaly do top čtyřky.

TJ Sokol Bělčice
Luboš Krameš - trenér: V kombinované sestavě nás nechal zalezlý Bavorov kombinovat a vyrážel do brejkových situací. Domácí hrozili také po standardních situacích, přičemž z jedné mohli otevřít i skóre. To se ale nestalo a my se dostali díky penaltě do vedení. Druhou půli jsme kontrolovali a po druhé brance už se Bavorov na nic nezmohl.