14.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

Vacov si proti Chelčicím pohlídal vedení

75. M. Machnyk , 82. M. Šácha (p.) - 19. A. Bujok , 24. T. Hozman , 60. T. Hozman
23

Posledním duelem letošního ročníku 1.B třídy se stal zápas Vacova s Cehlčicemi

Z vedení ještě drama

Oba týmy už měli své pozice jisté, a tak se parádní zápas hrál bez tvrdších zákroků. Vacov se v prvním poločase dostali do vedení 2-0, když se v 19. minutě prosadil Bujok a o pět minut později navýšil vedení Hozman. Domácí mohli do poločasu ze své šance snížit, ale to se nepovedlo. Místo toho tak přišla přesně po hodině hry druhá branka Hozmana a Vacov při vedení 3-0 povolil v koncentraci. Toho domácí využili a začali si tvořit šance na snížení manka. V 75. přišla tížená první branka z Machnykovo šance a v 82. minutě nařídil sudí Žurek pokutový kop, který proměnil Šácha. Chečlice se v závěrečném tlaku pokusily ukořistit aspoň bod, ale Vacov už si vedení pohlídal a nakonec tak zvítězil 3-2.

FK Chelčice
Jaroslav Křenek - kapitán: Zápas s Vacovem byl musím říct parádním fotbalem. Hosté se sice dostali do vedení 3-0, ale my jsme poté snížili a usilovali o vyrovnání, které bohužel nevyšlo. Celkově hodnotím sezonu kladně a snad příští rok letošní sedmé místo napodobíme.