25.kolo, Jihomoravský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

Hroznová Lhota zničila Dubňany osmi góly

2

Do posledního domácího utkání tohoto ročníku vstupovali hráči Sokola Hroznová Lhota s vědomím, že výhra jim definitivně zajistí druhou příčku. V sobotu dopoledne totiž Pohořelice vysokou výhrou v Kohoutovicích stvrdily svoji dominanci a zajistily si postup do Krajského přeboru..

Dominance domácích

Soupeřem domácího Sokola byl dnes desátý tým tabulky, který v posledních dvou zápasech prohrál. Jenže Dubňany zprvu domácí k ničemu nepustily, byly velmi dobře atleticky připraveny a jejich hráčů bylo plné hřiště.

A byli to oni, kdo se jako první dostal do nebezpečné pozice, jenže závar po rohovém kopu nakonec tak nějak vyšuměl do ztracena. Domácí odpověděli lobem Petra Lipčíka, ten byl však příliš dlouhý. První ze svých mnoha branek tak hráči Traubenu vstřelili až ve 24. minutě. V ní poslal Smetka míč do velkého čtverce, ten si našel Březina, chladnokrevně ho potáhl podél malého vápna, posadil beka a počkal na správný okamžik k razantní střele k levé tyči, 1-0

Jenže hned za minutu mohlo být vyrovnáno, když Chrenčík u lajny neustál souboj a Filip Gazárek musel následně vykopávat gólovou střelu z brankové čáry! Za sedm minut se obránce Martin Chrenčík předvedl v daleko lepším světle, když se postavil k přímému kopu z osmnácti metrů. Jeho první razantní střela šla sice do zdi, ale podruhé napálil odražený míč ještě prudší ranou přímo do levé tyče Novotného brány! Hosté tuto situaci ustáli, jenže jen na minutu. Poté šel míč podél velkého vápna, až se dostal na levou stranu k Aleši Radmilovi, ten si připravil střelu a lahůdkovým způsobem vymetl pavouky ze vzdálenější šibenice, 2-0

A než stihl domácí hlasatel celou situaci oznámit, už zase pouštěl fanfáry na oslavy dalšího gólu! Po kombinaci na jeden dotek se míč dostal do vápna na kopačku Zbyňka Smetky a ten placírkou jako v TV utkání poslal balon přesně k zadní tyči, 3-0

Hosté byli zralí na ručník a ještě do poločasu inkasovali počtvrté. Tentokrát po zisku míče vyslal Petr Lipčík obloučkem do samostatného úniku na bránu Březinu a ten znovu zopakoval chladnokrevné zakončení jako při svém prvním zásahu, když si také tentokrát počkal na ideální okamžik ke střele a znovu poslal míč razantně do stejného místa, 4-0

A domácí neměli dost! Na branku Notovného se tak valil jeden útok za druhým. Ve 39. předložil Radmil zleva před bránu Falešníkovi, ten však mezi tři tyče nezamířil. Ve 42. se pokusil Březina zaskočit Novotného střelou do bližší šibenice, ovšem těsně minul. Až dvě minuty před změnou stran se hostující hráči dostali k pořádné šanci, ovšem prudká střela z kopačky Svitáka těsně prosvištěla nad břevnem.

Druhý poločas "okořenila" šarvátka fanoušků

Také druhá půle přinesla zprvu nápor domácích. Hned ve 48. minutě našel Falešník krásným centrem z levé strany u zadní tyče Březinu, ten však míč špatně trefil, a tak ještě odmítl hattrick. Poté přišla krátká hluchá pasáž domácí squadry, v níž hrozili hráči v zelených dresech. Nejdřív vyslal utěšenou střelu jejich nejlepší střelec Juřica, ovšem také mířil těsně nad, poté přistál dlouhý centr z levé strany ve vápně u nepokrytého Zelinky, který v pohodě prostřelil Dvořáka, 4-1

Ožila tak skupinka opilých rowdies Baníku, kteří dokonce odpálili světlice. Jenže tento gól byl pouze dubňanským výkřikem do tmy. Hned po něm totiž převzal taktovku zápasu opět domácí orchestr. V 55. oslovil Petr Lipčík zleva do vápna Aleše Radmila, jeho střela levou ovšem měla opačnou rotaci a tak jen zlověstně minula zadní tyč. Za dalších šest minut po přečíslení předložil přihrávkou pod sebe Falešník míč do tutovky Březinovi, jeho střelu však Novotný vyrazil nohou. Jenže další gól byl na spadnutí a diváci na tribuně se začali vehementně dožadovat bůra v hostující síti. A dočkali se v 67. minutě. Falešník skvěle přečetl přihrávku hostí, našel ve vápně znovu Březinu, který však nesobecky posunul do strany před úplně volného Martina Matyáše, který bombou pod víko rozjásal diváky, 5-1

Další gól měl na noze Aleš Radmil, ale jeho táhlý pokus zprava byl o něco vyšší, než by bylo záhodno. To už ale nikoho nemrzelo, protože už se hrála totální domácí exhibice. Ve 74. předvedli domácí další oku lahodící kombinaci, po níž uháněl sám na bránu Patrik Matyáš a Juřica mohl být hodně rád pouze za žlutou kartu. Před exekucí přímého kopu proběhla velká domácí porada a ke střele se nakonec postavil kapitán Radmil, který parádní, technickou ranou přes zeď trefil k bližší tyči a Notný plachtil vzduchem zbytečně, 6-1

Největší paráda zápasu však přišla v 77. minutě. V ní totiž domácí dirigent hry s číslem 7 na zádech - Ondřej Bíla, vstřelil sedmý gól domácích, a to všem dobře známým způsobem. Byl totiž na konci domácí rychlé kontry a vybíhajícího Novotného pokořil lobem a lá Poborský a šel slavit před hostující sprosté rowdies, kteří mu prakticky většinu zápasu vulgárně nadávali, 7-1

Na domácího hráče letěla sprška piva. A konflikt s domácími fandy na sebe nedal dlouho čekat. Nakonec došlo i na rány pěstí a kopance a pořadatelé měli plné ruce práce, aby rozjívenou situaci uklidnili. Mezitím ještě padl poslední gól zapasu, kterým Ondřej Březina nakonec přece jen završil svůj hattrick. Celou akci skvěle založil Martin Matyáš, který i v závěru zápasu předvedl neuvěřitelný sprint po pravé straně, při němž předběhl dva obránce a křížnou přihrávkou našel Březinu, který z ostrého úhlu dostal míč i přes zásah Hlaváče do sítě a zapsal tak už 33. gól v soutěži, 8-1

Závěr zápasu se dohrával v duchu nahoru - dolů. Nejdřív pálil k zadní tyči hostující Šalša, ale jeho gólová střela narazila na blok domácího obránce, na druhé straně pak předvedl parádní slalom mezi soupeři Radmil, ale jeho útok na hattrick Novotný vyrazil nohou. V poslední minutě se pak blýskl také domácí gólman Dvořák, který skvěle vyrazil Zelinkův pokus a poté už přišel poslední hvizd sudího Dadáka a bujaré oslavy domácího vítězství!

Tento zápas měl všechno, přátelé, skvělou diváckou kulisu, nespočet nádherných gólů a bitku mezi diváky. V příštím kole zajíždí Hroznovka k derby do Vnorov, kde zakončí velmi povedenou sezónu. Bude to souboj dvou aktérů televizního utkání, hlavně však druhého s třetím týmem tabulky. Očekává se znovu velmi početná divácká kulisa!

Autor: Pavel Solařík/Hr. Lhota