1.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

--

Olešnice si poradila s béčkem Hluboké

14

Olešnice v prvním kole přivítala nováčka soutěže B tým Hluboké nad Vltavou, který byl pro domácí velkou neznámou.

Jan Suchan poslal hosty do vedení

Začalo se opatrně a bez vyložených příležitostí. Ta přišla až ve 20. minutě a objevil se v ní Herelica, kterému Koktavý naservíroval míč na male vápno, ale Horelice v tutové pozici přestřelil. V té chvíli měli domácí převahu, po několika rozích, které hosté zkušeně odvraceli. Koktavý se prodral obranou a místo střely z hranice velkého vápna, hledal Lenka, který trefil břevno, na což stejně následoval zdvižený praporek rozhodčího. Ve 29. minutě přišel nákop na Suchana, který z dobrých 30ti metrů vystřelil, svůj projetil otřel o bránícího Buřiče, od kterého míč zamířil ke druhé tyči než skákal brankář Janeček. To byla do té doby jediná střela hostů. Ve 35. minutě prošel Lavička přes dva obránce, byl faulován ve vápně a kopala se penalta. Tu si postavil Lenk a nechal vyniknou hostujícího Bublíka. Do konce poločasu stojí za zmínku jen dvě střely. První vyslal hostující Suchan, vysoko přestřelil a na druhé straně z přímého kopu Husa, jehož slabou ránu v klidu Bublík chytl. Takže se šlo do šaten za stavu 0 - 1.

Olešnice otočila vývoj zápasu

Začátek druhé půle patřil fotbalistům Hluboké, kteří po chybách domácích měli několik náznaků protiútoků, ale k ohrožení branky domácích nedošlo. Postupně přebírali otěže utkání domácí, kteří se tlačili za vyrovnáním. V 60. minutě s k přímému kopu postavil Lenk, ale minul branku. Lob Koktavého se do branky nevešel. V 72. minutě zahrával rohový kop Chrástka a Horelica se prosadil hlavou a vyrovnal na 1 - 1. V 84. minutě se dostali do úniku dvou na jednoho Lenk s Koktavým, kdy Lenk časovanou nahrávkou vybídl ke gólu Koktavého, který nezaváhal a střelou k tyči strhl vedení na stranu domácích. Hluboká se dostala ještě jednou k ohrožení branky domácích, kdy nákopem oslovila svého nejlepšího hráče Suchana, který se přes obránce prosadil, z úhlu ovšem branku minul. A tak přišla poslední akce zápasu Buřič vhodil aut na Brouska, ten si pohrál s obráncem a připravil první gól ze hry v dospělé kategorii F. Bínovi 3 - 1.

TJ Hluboká nad Vltavou B
Jan Suchan (hráč): První utkání v sezoně, my jako nováček soutěže, tak z naší strany opatrnější výkon a to samé bylo ze strany Olešnice, jelikož ani jedna strana nevěděla, co očekávat. A samozřejmě se přidalo i počasí, které bylo úmorné. První poločas byl o oťukávání se, co jedna, či druhá strana povolí. Hluboká se pokoušela o kombinační hru, která se nám zprvu nedařila. Olešnice hrála přímočařejší fotbal nákopem za obranu, což jsme dobře pokrývali, ale z odražených míčů byl roh, nebo standardní situace a tím nás Olešnice v prvním poločase dostala párkrát pod tlak a pár závarů v našem vápně bylo. Hluboká měla tyto situace také, ale také jsme z toho nedokázali nic vytěžit. Gola jsme vstřelili po střele, které byla mířena k tyči, na kterou golman Olešnice reagoval, ale přispěla tomu lehká teč domácího obránce, kdy míč změnil trajektorii míče do středu brány. První poločas pro nás skončil 1:0 i s tím, že golman Bublík chytil penaltu.. Druhý poločas se odehrával v podobném duchu, kdy Olešnice měla více držení míče a na naší obranu lítal jeden míč za druhým, kdy se z mého pohledu čekalo na to, že nám tam něco propadne. Což se bohužel stalo dvakrát za sebou. I tak jsme se dokázali zvednout a měli golové příležitosti na srovnání, ale dostali jsme hřebíček do rakve v podobě 3 branky. Hlavu si z toho neděláme, naše první utkání, jdeme se soustředit na další zápas a věříme, že v dalším zápase domy zůstanou doma. Mohli jsme tam ubránit vítězství, případně i bod, ale domácí Olešnice šla za vítězstvím více.... a my neměli pak sílu na zvrat