10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

--

--

Střelské Hoštice přetlačily Volyni! Pro jejich kapitána ale musela záchranná služba

28

Střelské Hoštice nahání Bavorov z druhého místa a souboje s okolními týmy v tabulce načal Sokol utkáním s volyňským Slavojem.

Rychlý začátek

Kdo nestihl začátek utkání, mohl pouze a jen litovat. V páté minutě utkání dostali domácí možnost nebezpečné standardní situace, Strnad našel úplně volného Pavla Rejška a hoštický borec poslal svůj tým do rychlého vedení. Jenže do Sokolu vydrželo pouhých sedm minut, než za hosty vyrovnal po rychlém protiútoku Jiří Čužna. Volyně se díky vstřelené brance dostala do zápasu a měla po zbytek poločasu více ze hry. Bohužel se ale zásadní událostí v prvním poločase stalo zranění domácího kapitána Michala Kokrdy, který musel být odnesen na nosítkách a do Střelských Hoštic byla přivolaná záchranná služba. Podle našich informací si sice Michal do konce podzimu už nezahraje, ale nemělo by jít o tolik závažné zranění, jako se na první pohled zdálo. Rozhodčí Zabilka se rozhodl první poločas ukončit a zbylé minuty se dohráli zároveň s druhým poločasem.

Málek za tři

Vstupy patřily v utkání Hošticím a ve 49. minutě vrátil domácím vedení Pavel Málek. Nadějný výsledek ale dostal o dvacet minut později trhlinu, v podobě vyloučení Matouše Virostka a Volyně dostala možnost přesilové hry. Tu navíc ještě v 86. minutě, dle zápisu, zdvojnásobil přímou červenou Václav Křivanec a domácí bránili hubený náskok o devíti. Volyně si ale vylámala zuby na brankáři domácích a Tomáš Vlk opět udržel důležité vedení svého týmu. Střelské Hoštice tak porazily Volyni poměrem 2-1 a příští víkend je čeká zajímavý souboj s prvním Bavorovem. Naopak Volyně vyzve doma Dražejov.

TJ Sokol Střelské Hoštice
Petr Janoch - vedoucí mužstva: Začátek zápasu nám narámně vyšel, ale hosté po zbytečné ztrátě a rychlém protiútoku vyrovnali. Vzruch do utkání přinesla 38. minuta, kdy se zranil Michal Kokrda. Do druhého poločasu jsme vstoupili opět lépe a do vedení nás poslal Málek. Závěrečná třetina utkání začala vyloučením Virostka a ještě hůře bylo, když se nechal vyprovokovat Křivanec a šel do sprch také. Soustředili jsme se na bránění výsledku. Pochvalu zaslouží všichni zbylí hráči a zejména Dohonyi, jehož výkony jsou základem naších bodových zisků v podzimní části.

SK Slavoj Volyně
Jiří Raba - vedoucí mužstva: Při vstupu do zápasu jsme působili ospalým dojmem. Už v 5. minutě jsme byli nekoncertování na přímý kop domácích a nechali úplně volného Rejška a ten svojí šanci proměnil. Tato branka nás probrala. Ve 12. minutě Michal Chvosta našel míčem za obranu Čužnu a ten svůj únik proměnil. Po této brance jsme byli lepším týmem, ale v koncovce jsme situace nedokázali lépe vyřešit. Vstup do druhého poločasu jsme opět nezvládli, kdy nám ve 49. minutě po pravé straně utekl domácí Málek a zvýšil na 2:1. Poté jsme byli více na balónu, ale nedokázali jsme se dostat do obranného bloku domácích. A to se nepodařilo ani po vyloučeních domácích.

T. Vlk [-] - D. Šperl [-] , M. Virostek [-] , J. Strnad [-] , V. Hozman [-] - P. Málek [-] , V. Dohonyi [-] , M. Kokrda [-] (37. O. Koudelka [-] ) - P. Rejšek [-] , P. Hlava [-] , V. Křivanec [-]

T. Mráz [-] - P. Hájek [-] , D. Pikolon [-] , M. Chvosta [-] , J. Chvosta [-] , A. Mack [-] , P. Pubal [-] (15. Z. Čikala [-] ) , K. Hájek [-] , F. Dlouhý [-] , V. Janoušek [-] (82. V. Zloch [-] ) , J. Čužna [-] (92. M. Kovačik [-] )

ŽK: 13. M. Virostek , 31. M. Kokrda - 29. A. Mack , 63. V. Janoušek , 78. M. Chvosta , 90. P. Hájek . ČK: 69. M. Virostek , 86. V. Křivanec .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: Zabilka Luboš - HŘIB Roman, PAROUBEK Václav (N).