11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

Chelčice vyloupily Vlachovo Březí

29

Domácí neporazitelnost chtěli hráči Vlachova Březí udržet i proti předposledním Chelčicím. Opak se ale stal pravdou a hosté si hlavně za první poločas odvezli všechny body sebou.

Snový poločas

Do první příležitosti se dostali domácí, ale aktivní Toncar nejprve nenašel ideálním centrem Hubáčka a následně sám svojí šanci zakončil do náruče brankáře Duška. Tyto dvě šance byly jedinou světlou chvilkou domácích v prvním dějství, protože od osmé začal festival šancí hostujících Chelčic, které se ujali vedení po proměněné penaltě, ke které se postavil Martin Machnyk. Rychle získané vedení navíc po čtvrt hodině hry navýšil Hryhorii Buzhdyhan, který vystihl zpětnou přihrávku domácího obránce a poradil si následně i s brankářem Koubou. Domácí se nemohli vzchopit a do odehrané půl hodiny ještě dvakrát inkasovali. Třetí branku opět přidal Hryhorii Buzhdyhan a poločas snů pro Chelčice zakončil brankou na 4-0 Václav Tesař, který se prosadil z dorážky po vyrežení střely od svého spoluhráče.

Naděje?

Druhý poločas přinesl na hřiště jiné Březí a už po čtyřech minutách na hřišti vstřelil první branku domácích Jan Lukeš, který se po hodině hry trefil podruhé po zpětné přihrávce od Toncara, jenž vracel do ohně rohový kop Bízka. Hosté se začali bát o výsledek a naději na body vykřesal pro domácí Březí z přímého kopu Ladislav Martínek. Vyrovnaní bylo cítit ve vzduchu, ale hostům přálo štěstí a poté, co přežili několik slibných šancí domácího týmu se sami prosadili, kdy ránu Petra Celého brankář Kouba vyrazil nad sebe a vysoký dloubáček skončil ke smůle domácího týmu v síti. Dvoubrankové vedení už hosté nepustili, a tak odváží sebou do Chelčic všechny tři body za divoké vítězství poměrem 5-3.

FC Vlachovo Březí
FB FCVB: Zápas proti týmu, kterému patří předposlední pozice v tabulce, byl v prvním poločase ukázkou podcenění, špatného výkonu a mohli bychom pokračovat až do zítřejšího rána. Na to ale nikdo rozhodně nemá čas ani chuť, a tak zůstaneme pouze u toho, že hrozivý poločas skončil poměrem 0-4 z pohledu kluků. Do druhého poločasu ale nastoupil úplně jiný tým a jiskřičku naděje vykřesalo duo Jan Lukeš - Ladislav Martínek, který vstřelil krásnou branku z přímého kopu. Naděje na body byla ve vzduchu a kluci se dostávali do gólových příležitostí. Chelčicím ale přálo i to potřebné štěstí, a tak si hosté odváží za výsledek 5-3 všechny body.

FK Chelčice
Jaroslav Křenek - kapitán: První poločas byl výborný a v kabině jsme si řekli, že čtyřgólový náskok chceme udržet. Opak byl ale pravdou a možná i kvůli úbytku sil jsme s vítězstvím hazardovali. Nakonec ale všechno dobře dopadlo, pátá branka nás uklidnila a vezeme všechny body sebou domů.

J. Kouba [-] - R. Kalčík [-] , M. Kukla [-] , F. Daniel [-] , J. Toncar [-] , J. Hubáček [-] (39. V. Kautman [-] ) , J. Lukeš [-] , A. Novotný [-] , L. Martínek [-] , J. Bízek [-] , M. Hojdekr [-]