11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

Vacov si v Netolicích připsal druhé vítězství v řadě

16. M. Raušer , 90. J. Skála (p.) - 17. F. Zitta , 67. F. Zitta , 83. J. Bubík
28

Vacov se po výměně trenéra dočkal v minulém kole důležitého vítězství nad Bělčicemi a družina trenéra Marka Valty chtěla ovládnout i duel proti trápicím se Netolicím.

Druhá výhra v řadě

Hosté předváděli od prvních minut solidní výkon, který ale paradoxně přinesl první inkasovanou branku. Po čtvrt hodině hry se prosadil za domácí Miroslav Raušer a Netolice vstoupily do zápasu tou správnou nohou. To by se dalo říci, kdyby za necelých třicet vteřin po vstřelené brance nevyrovnal stav utkání Filip Zitta, který využil nekoncentrovanosti domácího týmu. Právě vacovský útočník byl důležitou postavou utkání s Bělčicemi, a i tentokrát byl Filip Zitta ústřední postavou.

Ve druhém poločase, konkrétně v 67. minutě, totiž vstřelil důležitou vedoucí branku Vacova na 2-1. Domácí se snažili vyrovnat, ale bez výsledku. Hosté dokázali odskočit na důležitý rozdíl dvou branek v 83. minutě, kdy zapomenutý Jiří Bubík na zadní tyči doklepl míč do sítě brankáře Mádla a rozradostnil hostující příznivce. Netolice sice dokázaly ještě vstřelil v samotném závěru kontaktní branku, když se z penaltového puntíku prosadil Jan Skála, ale na vyrovnání už nezbyl čas. Vacov si připsal druhé vítězství v řadě, díky sice těsnému, ale zaslouženému vítězství. Naopak Netolice ztrácí, a díky vítězství Chelčic ve Vlachově Březí ztrácí na předposlední místo již čtyři body.

1. FC Netolice
Roman Mužík - trenér: Je to pořád dokola. Vstřelíme sice vedoucí branku, ale třicet vteřin na to inkasujeme. Vacov ale předvedl dobrý výkon a bylo to asi nejlepší představení soupeře tady v Netolicích na podzim. Chtěl bych aspoň vyzdvihnout brankáře Miroslava Mádla, který nastoupil do branky po více než roce a předvedl, i přes porážku, některé důležité zákroky.

SK Vacov
Marek Valta - trenér: Utkání v Netolicích pro nás bylo velmi důležité. Soupeř začal od začátku aktivně a svou bojovností nás dokázal hodně potrápit. Upřímně mě samotného překvapuje, že tento tým je na poslední příčce v tabulce. Po nerozhodné první polovině utkání nám pomohla hodně poločasová přestávka. Do druhé půle jsme naskočili s mnohem lepším nasazením a dařilo se nám eliminovat některé taktické chyby, na které jsem kluky v kabině upozornil. Přidali jsme tak další dvě branky a i přes korekci skóre z penalty v samotném závěru vezeme z Netolic cenné tři body. Jen bych domácím pro příště poradil nepískovat hřiště pár dní před zápasem. Protože hrát fotbal na centimetrové vrstvě písku nemůže snad nikomu dělat radost?!

M. Mádl [-] - M. Dvořák [-] (62. V. Fišer [-] ) , M. Raušer [-] , J. Lukáš [-] , J. Skála [-] , P. Fux [-] , R. Mužík [-] (83. D. Ryneš [-] ) , R. Hudec [-] (81. V. Ficl [-] ) , V. Plojhar [-] , J. Pivoňka [-] , F. Rokůsek [-]