12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

Libhošť si doma s chutí zastřílela

14

Z fotbalového hřiště v Libhošti se stala nedobytná tvrz. Přesvědčit se o tom mohl v uplynulý víkend tápající Chlebičov, který hledá svou optimální formu z úvodu soutěže.

Domácí tým zadělal na vítězství

Velmi laxní přístup obrany potrestal po čtvrthodině hry nekrytý a hlavou skórující Smolarčík – 1:0. Za několik minut se akce opakovala jako přes kopírák a Smolarčík přidal svou druhou trefu – 2:0. Hosté se v prvním poločase hledali. Světlým okamžikem byla akce Lazeckého, který přesným centrem vybízel ke korekci skóre Wiwegera. Za domácí se povedenou ránou připomněl Hajník. Hosté udeřili z nenápadné akce, kdy si míč popotáhl Kužel a střelou z dvaceti metrů zaskočil chybně vyběhnuvšího brankáře Dubce – 2:1.

Libhošť přidala pojistné trefy

Ani ve druhém poločase Chlebičov herně nikterak neoslnil. Ledabylý přístup v bránění standardky způsobil třetí inkasovanou branku, o kterou se zasadil opět Smolarčík, který zkompletoval hattrick – 3:1. Hra se posléze vyrovnala, ale Viktoriáni byli směrem dopředu jaloví. Veškeré naděje na body jim pak sebrala povedená akce Hajníka, který po sólu protáhl gólmanovy rukavice, míč se následně odrazil k nikým neatakovanému Lukáši Hanzelkovi, na kterého číhala odkrytá brána – 4:1. Zmar chlebičovského týmu dokonal nádhernou dalekonosnou ránou Hajník, který pečetil zasloužené vítězství svého týmu – 5:1. Krize Chlebičova se tak nadále prohlubuje.

FC Libhošť
O. Dubec [-] - T. Turský [-] , A. Polášek [-] , M. Blažek [-] (86. T. Sobotík [-] ) , F. Žárský [-] (30. L. Hanzelka [-] ) , P. Hajník [-] , J. Jachník [-] , Z. Melčák [-] , J. Smolarčík [-] (79. J. Skalík [-] ) , V. Malovec [-] , D. Symerský [-]

SK Viktorie Chlebičov
C. Josefus [-] - L. Kužel [-] , D. Sedlář [-] , D. Wiweger [-] , V. Koneczný [-] (30. A. Černohorský [-] ) , J. Radek [-] , M. Dzierža [-] (30. M. Stošek [-] ) , A. Korbel [-] , L. Lazecký [-] , R. Kolig [-] , Š. Šťavík [-]

ŽK: 63. D. Symerský , 71. J. Smolarčík , 73. A. Polášek - 25. D. Sedlář , 35. J. Radek , 63. L. Kužel .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: BREZOVSKÝ Tomáš - PRIESOL Daniel, BYSTROŇOVÁ Eleanor.