6.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Myslibořice i v oslabení udržely remízu proti Výčapům

15

Ve vyrovnaném fotbalovém zápase mezi týmy Myslibořice a Výčapy nedokázali domácí hráči udržet vedení, a i přesto, že hráli téměř půl hodiny v oslabení po vyloučení Michala Šoustala, dokázali si připsat aspoň bod za remízu 1:1.

Domácí o gól lepší

V dalším kole přivítaly Myslibořice na svém hřišti aktuálního lídra soutěže Výčapy, které v prvních čtyřech zápasech získaly maximum bodů. Úvod zápasu patřil jasně domácím, v souboji sám na brankáře se ocitl Josef Matoušek, Rousek však jeho pokus zneškodnil, o chvíli později se ve stejné situaci ocitl Jan Fňukal, opět však ztroskotal na Rouskovi. Domácí se přece jen dočkali branky, vstřelil jí hlavou Jan Fňukal po přímém kopu. Myslibořice tak vytěžily pouze jednu branku z úvodního tlaku, postupem času se hra vyrovnávala a do šancí se začínali dostávat hosté. Nejvíce hrozil po pravé straně rychlonohý Zmeškal, jeho slibnou šanci však zneškodnil Dominik Billa. Největší šance hostů přišla v samotném závěru prvního poločasu, kdy Ondřej Dufek hlavou trefil tyč a následný závar už vyřešila Myslibořická obrana. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

V druhém poločase převzali iniciativu hosté z Výčap. Po rohovém kopu se hlavou prosadil osamocený exMyslibořický střelec Ondřej Dufek. Pak přišel zlomový okamžik, v 60. minutě rozhodčí Sedlák poslal do sprch Myslibořického stopera Michala Šoustala za druhé napomenutí během zápasu a domácí se už po zbytek zápasu jen bránili. Hru hostů rozhýbal střídací Radek Večeřa. Výčapy měli blízko k vedoucímu gólu, ale pěkná střela z poza vápna skončila jen břevnem. Dominik Billa podržel svůj tým a několikrát zabránil gólu hostů. Brankáři obou týmů předvedli během zápasu skvělé zákroky a podrželi své týmy. Výčapy tak v Myslibořicích ztratily první body, pro Myslibořice i přes úvodní tlak a promarněné šance je bod za remízu, vzhledem k tomu, že hráli více než půl hodiny v oslabení nakonec dobrý.

Ohlas: utkání jsme měly rozhodnout v první půlhodině, chybí nám klid a větší efektivita v zakončení. Výčapy se po první přestávce na pití otřepaly a postupem času byly lepší i díky tomu, že jsme pak hráli po zbytek zápasu v oslabení. Skvělými zákroky nás podržel brankář Dominik Billa. Oba brankáři patřili k tomu nejlepšímu, co bylo v zápase k vidění. Nejvíce mě mrzí vyloučení Michala Šoustala, který nám bude ve Valči hodně chybět

Hosté dokázali vyrovnat

TJ Myslibořice
Čapoun Martin, vedoucí: Utkání jsme měly rozhodnout v první půlhodině, chybí nám klid a větší efektivita v zakončení. Výčapy se po první přestávce na pití otřepaly a postupem času byly lepší i díky tomu, že jsme pak hráli po zbytek zápasu v oslabení. Skvělými zákroky nás podržel brankář Dominik Billa. Oba brankáři patřili k tomu nejlepšímu, co bylo v zápase k vidění. Nejvíce mě mrzí vyloučení Michala Šoustala, který nám bude ve Valči hodně chybět

D. Billa [-] - L. Macháček [-] , M. Šoustal [-] , T. Kratochvíl [-] , V. Čapoun [-] - M. Ludvík [-] , J. Matoušek [-] , L. Šabata [-] , P. Pachr [-] (74. F. Hvězda [-] ) - J. Fňukal [-] , P. Vejvoda [-] (81. J. Tůma [-] )