13.kolo, Moravskoslezský | Karviná | Okresní přebor , 2023-2024

--

Šok! Suverénní Dětmarovice prohrály, domácí hráč skončil s obličejem od krve

32. R. Kolder (p.) , 46. R. Kolder (p.) , 46. J. Galík , 78. J. Galík
7

Dětmarovice poprvé v sezóně ztratily body, na konci zápasu neunesly prohru. V zápase byly uděleny 3 červené a 8 žlutých karet, zásluhu na tom měla potyčka na konci zápasu. Kopaly se 2 penalty.

Domácí skórovali jen z penalt

Domácí z Horní Suché se na svého soupeře skvěle připravili, hlavně obrana, která nepouštěla hostující hráče téměř k ničemu. Ve druhé půlce poločasu se do hry dostali i domácí, a ve 32. minutě z toho byla penalta, kterou bezpečně proměnil René Kolder. V samém závěru poločasu mohl do prázdné branky uklidit míč domácí Galík, toho ale podkopl ze zadu brankář Dočkal a po zásluze obdržel červenou kartu. A jelikož se situace odehrála ve vápně, dostali k tomu domácí navrch i penaltu. Na ni si opět věřil Kolder, a i tentokrát skóroval. Poločas tak skončil 2:0.

Hromadná mela na půlce hřiště

Na Dětmarovice čekal ve druhém poločase náročný úkol, otočit zápas v deseti proti skvěle hrající Horní Suché. Tvrdá rána jim byla zasažena hned v první minutě po výkopu, tentokrát už Galíka nikdo nefauloval a ten zvýšil na 3:0. Hosté se stále pokoušeli o vstřelení branky, ale nedokázali se prokousat skvělou obranou domácích. A když už se jim to podařilo, podržel domácí brankář Zagóra. Už se zdálo být celkem jasné, že Dětmarovice poprvé v sezónně ztratí body, kromě pár rohů a přímáků si nic vážného nevypracovaly. V 78. minutě utnul naděje hostů svou druhou brankou v zápase Galík. V 85. minutě vyvrcholila frustrace hostů. V přerušené hře po faulu na domácího Orlického mu bezdůvodně zasadil několik úderů pěstí hostující kapitán Kotrla, Orlickému se ho podařilo v sebeobraně také jednou udeřit. Následně Orlický upadl na zem a Kotrla do něj třikrát kopl nepřiměřenou silou. Domácí hráč z potyčky odešel s krvavým zraněním v obličeji, na Kotrlu nejspíš čéká velmi douhá stopka.

Sportovní klub Horní Suchá
Trenér Tomáš Konesz: „Nejlepší zápas od doby co jsme u mužstva, kluci splnili vše co jsme si řekli v kabině. Vyhráli jsme díky velké bojovnosti a myslím, že zaslouženě. Teď musíme tyhle 3 body potvrdit v Těrlicku. Všem klukům patří velký dík. Na okresní přebor velice nadstandardní zápas."

M. Zagóra [-] - M. Rybár [-] , V. Miček [-] , R. Kolder [-] , P. Čermák [-] - S. Szelong [-] (74. J. Kvapil [-] ) , Š. Galík [-] (78. Š. Krygiel [-] ) , D. Orlický [-] , M. Tyrlik [-] (87. J. Pizúr [-] ) , F. Kulich [-] - J. Galík [-] -