12.kolo, Olomoucký | Prostějov | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

15. D. Javořík , 17. D. Javořík (p.) , 65. T. Menšík , 85. D. Javořík - 30. J. Naicler (p.) , 44. J. Naicler (p.) , 75. M. Obručník
1

V neděli 22. října bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání okresního přeboru mezi místní rezervou a béčkem Čechovic. A byl to zápas plný kuriozit.

Hned v 1. minutě zaútočili hosté. Cetkovský přihrál Faltýnkovi a ten zakončoval mimo branku. Chvíli na to hned 2x rozvlnil síť za zády hostujícího gólmana Melka, ale podle rozhodčích bylo gólů dosaženo z ofsajdu. V 15. minutě se ke střele z poměrně velké vzdálenosti odhodlal Javořík. Brankář jeho střelu ztlumil, ale míč se pomalu dokutálel až za brankovou čáru – 1:0. Hned v následující akci byl ve velkém vápně faulován Kouřil. Míč si na značku pokutového kopu postavil Javořík a nedal gólmanovi šanci – 2:0. Po půl hodině hry hlavní rozhodčí viděl hraní rukou ve velkém vápně Určic a nařídil pokutový kop ve prospěch hostí. Jeho úspěšným exekutorem byl Neicler- 2:1. V závěru prvního poločasu začali přebírat iniciativu hosté a dočkali se vyrovnání. Tentokrát nařídil rozhodčí pokutový kop za faul, který hostující kapitán opět proměnil- 2:2. Po změně stran měli míč na kopačkách častěji domácí hráči. V 65. minutě zahrával Menšík trestný kop. Tečovaný míč skončil za zády překvapeného brankáře – 3:2. V 75. minutě Hudský smolně nasměroval míč do vlastní branky a bylo vyrovnáno. (jasný vlastenec, v zápise je uveden jako autor gólu Obručník). Těsně před koncem utkání rozhodl Javořík o tom, že všechny body zůstanou v Určicích. Do nadějné pozice se dostal Vaverka, jeho střelu brankář vyrazil do míst kde se nacházel výše zmíněný Javořík, který zamířil do středu branky – 4:3.

Autor: Lubomír Kaprál