2.kolo, Středočeský | Příbram | IV. třída sk. A, 2023-2024

--

--

21. J. Matějka , 28. J. Matějka , 30. D. Polák - 12. J. Trnka , 38. J. Trnka , 43. M. Kobík , 54. J. Pavlík , 69. L. Korynta , 76. J. Trnka
3

V Obecnici byly k vidění gólové hody! První poločas nabídl šest branek, na každé straně po třech. Ve druhé půli si hosté svůj gólový počin zopakovali, kdežto domácí se neprosadili už ani jednou a o vítězi bylo rozhodnuto.

Přestřelka s remizovým koncem

Obořiště přijelo do Obecnice s úkolem odčinit předchozí prohry s domácím Slavojem a do zápasu vykročili pravou nohou. Jakub Trnka ml. si na hranici vápna připravil balón na střelu a trefil se přesně k tyči! 12.minuta 0:1

Gólu mohli dát i více ale střely Kuchty, Pavlíka a Vobra z velké dálky vždy o kousíček minuli svůj cíl, to se ovšem nedá říci o dalekonosné střele obecnického Jonáše Matějky na kterou byl Švehla krátký! 21.minuta 1:1

Hosté počítali šance, domácí góly. Lukáš Novotný po rohovém kopu hlavou minul prázdnou bránu, a chybu v rozehrávce obecnické obrany se mu také nepovedlo potrestat. To další střela Matějky z vápna měla takřka podobné parametry jako ta první a domácí šli do vedení! 28.minuta 2:1

Další šanci Slavoje vyřešil David Polák stylem alá Karel Poborský a výstavě Švehlu přeloboval. 30.minuta 3:1

Obořiště dnes ale nepůsobilo dojmem výletníků na dovolené v Hurgádě, tak jako minulý zápas v Obecnici, početná účast hostujících fanoušků, kteří byli slyšet víc než domácí hnali svůj tým dopředu navzdory větru, dešti. Ránu Venci Vobra gólman Stejskal neudržel a Trnka ml. dorazil míč do odkryté brány. 38.minuta 3:2

Stejskal neměl svůj den a střelu Matěje Kobíka také nedokázal zkrotit, ta si už ale cestu do sítě našla sama! 43.minuta 3:3

Obecnice gólově mlčela

Chladné počasí, ale na hřišti bylo horko i v druhém dějství. Domácím uloupil míč Vobr, v přečíslení předložil míč Honzovi Pavlíkovi a ten strhl vedení zpět na stranu Obořiště. 54.minuta 3:4

Akce domácích v čele se šikovným Matějkou teď naráželi na pevnou zeď jménem Vítek-Trnka st. a když už zcela výjimečně za sebe někoho pustili, řešil to gólman Švehla - bohužel zákrokem, který sudí Schořovský posoudil jako penaltový! Obořišťský brankář ale svoji chybu napravil a vyrovnávací střelu z pokutového puntíku nohama vyrazil!

Jistota stoperů dávala možnost Šináglovi a Koryntovi podpořit útok! Právě Korynta ve sprintu od pulící čáry si přímo řval o přihrávku na Novotného, ten ho moc dobře slyšel i viděl a naservíroval mu přesný centr na zadní tyč kde se kapitán hostů v zakončení nemýlil! 69.minuta 3:5

V další šanci se ocitl Jakub Trnka ml. který postupoval sám Stejskala a dokonal hattrick! 76.minuta 3:6

To už bylo na domácí moc, na hosty dost a tak se poslední čtvrthodinka zápasu dohrála už celkem poklidně.

Autor galerie a článku: Lukáš Novotný