8. J. Lukeš , 32. J. Leksa , 75. R. Kyncl (p.) - 2. J. Kratochvíl , 56. J. Novák , 62. K. Štochl (vl.) , 72. J. Čermák
6

Do zápasu s Broumy vstupoval Doubravan s odhodláním získat další body. Tentokrát nad soupeřem, který se pohybuje také v dolní části tabulky III. třídy. V případě vítězství by Újezd pod sebe dostal Březovou-Bzovou a Osov a dotáhl by se na rozdíl bodu s Nižborem.

Rychlá facka Újezd nakopla

Zápas nezačal pro domácí dobře. Už ve 2. minutě poslal míč do branky Doubravanu Kratochvíl. V 5. minutě rozehrával Doubravan rohový kop, soupeř šanci ubránil a naopak se dostal do samostatného úniku na branku Doubravanu. Obránci naštěstí šanci zlikvidovali. V 8. minutě, po kombinaci ve velkém vápně, trefil šibenici újezdský Jan Lukeš - 1:1. V 16. minutě přestřelil jeden z újezdských hráčů z metru branku soupeře. V 17. minutě trefil soupeř levou tyčku domácí branky.

Ve 26. minutě pronikal do velkého vápna David Štich, který upadl ve vápně. Rozhodčí nejprve odpískal penaltu. David Štich následně rozhodčího upozornil, že jeho pád nezpůsobil faul soupeře. Fair - play gesto hráče Doubravanu. Domácí měli sice mírnou převahu, ale střelecky se nikomu dalšímu nedařilo prosadit. Ve 32. minutě našel přihrávkou ve vápně Jan Lukeš Jakuba Leksu a ten střelou k tyči zajistil stav 2:1. Konec prvního poločasu se dohrával za vydatného deště.

Vítězná otočka

Náskok jedné branky smazaly Broumy v 56. minutě - 2:2. Hosté se ujali vedení v 62. minutě, kdy brankáři domácích proklouzl míč nakopnutý z dálky na bránu mezi rukavicemi (vl.branka, 2:3). V 72. minutě vstřelil čtvrtou branku do sítě Doubravanu J. Čermák. Doubravan měl ve druhém poločase několik šancí, ale výsledek se podařil korigovat pouze Radkovi Kynclovi v 75. minutě z pokutového kopu.

Výsledek 3:4 odpovídá odvedenému výkonu na hřišti. Doubravan bohužel nenavázal na předešlé dva vítězné zápasy a jeho udržení ve III. třídě zůstává i nadále v ohrožení. I přes deštivé počasí se na tento zápas přišlo podívat rekordních 150 diváků z Újezdu a okolí a své příznivce tady měly i Broumy. Diváci vytvořili opravdu správnou fotbalovou kulisu pro obě mužstva, za což je potřeba jim poděkovat.

Další zápas hraje Doubravan venku 26.5. od 17:00 proti vedoucímu týmu tabulky Hýskovu.

Autor článku a galerie: Petr Leksa

Počet diváků: 150. Rozhodčí: BIDŠOVSKÝ Pavel - ŠEBEK Roman (N), KADEŘÁBEK Lukáš (N).