19.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

--

B tým Kaplice porazil Olešnici

21

Po prohře v Roudném hostila kaplická rezerva v domácím prostředí v tabulce poslední Olešnici, která čeká na první jarní bodový zisk. Povinnost tedy velela domácím připsat důležité tři body.

Skóre se měnilo již ve druhé minutě, kdy chybnou rozehrávku hostujících obránců vystihl Jan Štrbačka, ocitl se sám před brankářem Janečkem a nezaváhal – 1:0. Zkušený celek Olešnice se nehodlal smířit s nepříznivým vývojem zápasu. V páté minutě centroval z levé strany Bína, k levé tyči hlavičkoval Lust, ale Schneider svůj tým podržel, když míč vytěsnil na rohový kop. Pro Jana Lusta pak zápas záhy skončil, když v deváté minutě musel hřiště kvůli zranění předčasně opustit. Krátce na to kapitán Olešnice Lenk našel spoluhráče Vrkoslava, jeho ránu lapil Schneider nadvakrát. Po čtvrthodině hry si navedl míč na střelu domácí Pastier, mířil ke vzdálenější tyči, Janeček dokázal ránu vyrazit. Pak měli výhodu trestného kopu z větší vzdálenosti hosté. K balónu se postavil kapitán Lenk, vyslal táhlou dělovku, která skončila na hrudi gólmana Schneidera. Na druhé straně měl po Meitově centru gól na hlavě Štrbačka, ale zcela osamocený míč ideálně netrefil a z gólovky tak nic nebylo. Ve 24 minutě už to ovšem o dva góly bylo. Nowak přesnou přihrávkou našel zcela volného Erika Pastiera, který přízemní střelou k levé tyči překonal Janečka – 2:0. Druhý inkasovaný gól snažení hostů otupil a do konce prvního poločasu měli šance pouze Spartakovci. V osmatřicáté minutě centroval z pravé strany Šedivý, Štrbačka hlavičkoval v gólové pozici pouze nad břevno. O chvíli později si hostující gólman poradil se střelou Kolka z přímého kopu. Dvě minuty před pauzou domácí přidali třetí gól po výborné kombinaci, na jejímž konci Kuchař kolmicí oslovil na pravé straně Kolka, ten přesnou zpětnou přihrávkou našel Erika Pastiera, jenž zprvní uklidil míč po zemi ke vzdálenější levé tyči – 3:0. Spartakovcům se následně vydařil i vstup do druhého dějství. Po třech minutách hry Pastier posunul míč doprava Presniakovovi, ten mu vrátil míč do vápna do střelecké pozice, ránu po zemi Janeček vyrazil, akce však pokračovala Pastier našel před brankou Jana Štrbačku, který nadvakrát míč dopravil za brankovou čáru – 4:0. Krátce na to další vyložená šance domácích. Kuchař našel rozběhnutého Pastiera, který zpětnou přihrávkou našel na vápně Nowaka, přízemní ránu stačil Janeček vyrazit. V 63 minutě se gólu dočkali hosté. Na polovině Spartaku dostal až příliš volného prostoru kapitán Lukáš Lenk, jenž povedenou střelou z dálky umě překonal brankáře Schneidera – 4:1. Hned v následující minutě chyboval v rozehrávce Behman, Lenk se snadno dostal k balónu, ideálně míč předložil před prázdnou branku střídajícímu Michalu Krauskopfovi a bylo to 4:2. Domácí vypadly z tempa, rázem se jim přestalo dařit. Až čtvrthodinu před koncem se znovu připomněli, kdy po centru Šedivého se dostal ke střele Nowak, ale míč vyslaný z jeho kopačky olízl pouze břevno. Hosté mohli závěr zápasu ještě více zdramatizovat čtyři minuty před koncem, ale Lenka vychytal Schneider. Následný rohový kop Olešničtí rozehráli prach bídně, domácí se dostali do protiútoku, Nowak našel rozběhnutého Filipa Bártu, který si stačil míč píchnout před vybíhajícím gólmanem Janečkem a následně pak trefil odkrytou svatyni soupeře – 5:2. Bylo definitivně rozhodnuto. Spartakovci měli zápas více méně pod kontrolou, zbytečným krátkodobým výpadkem pustili soupeře do hry. Přesto je jejich vítězství zcela zasloužené.

Zaslal Libor Granec

TJ Spartak Kaplice B
Filip Schneider (brankář): Zapas s Olešnicí jsme zvládli na jedničku. Do zápasu jsme vstoupili rychlým gólem a do poločasu jsme přidali ještě dva. Ve druhem poločase jsme odskočil na rozdíl čtyř gólů, avšak jsme polevili a obdrželi dvě zbytečné branky. Naštěstí jsme výsledek udrželi a připsali si důležité 3 body.

TJ Sokol Olešnice
Lukáš Lenk (kapitán): Do Kaplice jsme přijeli s chuti si zahrát fotbal. Bohužel začátek nám nevyšel a obdrželi jsme rychlou branku, poté se nám zranil rychlonohý Lust který dělal po celých 5 minut co byl na hřišti domácí obraně problémy. Bohužel do poločasu jsme obdrželi ještě 2 branky a za stavu 3:0 jsme šli do šatny. Jelikož sme už klidní, a vše si umíme vysvětlit a chytit druhy poločas,tak sme inkasovali 4 branku hned ve 48 minutě. Osudová chvíle pro domácí přišla někdy kolem 55 minuty kdy trenér poslal na hrot útoku místo Buřiče obávaného střelce z mladí před panelákem Krauskopfa. Ten se s ničím nemazal a hned připravil golovku Lenkovi a ten přehodil gólmana. Domácí rozehráli a Lenk při napadání vystihl přihrávku a šel sám na golmana, nezjištnou přihrávku na malé vápno kolem golmana uklidil jeho kolega z útoku Krauskopf za domácího golmana. 4:2 . Poté jsme mohli ještě snížit na rozdíl jediné branky ale Lenk zaváhal a neproměnil. 5:2 konec. ( mám malou nápovědu pro tipéry) vedení máme a trenéra taky. Jednou vyhrajeme a proč ne zrovna v domácím prostředí proti TS B. MiniDerby nemá nikdy jasného favorita. SOBOTA OD 17 v OLEŠNICI

F. Schneider [-] - V. Kuchař [-] , Z. Kolek [-] (84. F. Lang [-] ) , E. Pastier [-] (63. F. Bárta [-] ) , A. Meita [-] (46. M. Lhotský [-] ) , I. Presniakov [-] , T. Nowak [-] , J. Fejtek [-] (72. N. Popov [-] ) , F. Šedivý [-] , D. Behman [-] , J. Štrbačka [-]

D. Janeček [-] - L. Lenk [-] , J. Lust [-] (9. S. Škarda [-] ) , F. Bína [-] , R. Vrkoslav [-] , O. Husa [-] , A. Pilát [-] , M. Buřič [-] (51. M. Krauskopf [-] ) , M. Koktavý [-] , M. Lechner [-] , B. Bahenský [-]

ŽK: 47. M. Lhotský , 78. D. Behman - 39. O. Husa , 46. L. Lenk .
Hráči zápasu: J. Štrbačka , E. Pastier .
Počet diváků: 145. Rozhodčí: Mazour Jan - KLIMEŠ Václav, LACH Jan.