19.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

Chelčice přetlačily Junior, dvě branky vstřelil Chalupský s Janochem

25

Junior na jaře doposud nezískal ani bod a tento fakt chtěly Straknice změnit na půdě Chelčic.

Druhý poločas plný akcí

Po bezbrankové první polovině utkání se všechno podstatné odehrálo ve druhém dějství, které začalo bez jakéhokoliv ostychu. Ve 47. minutě poslal Junior do vedení Tomáš Janoch, který zamířil na výpomoc ze strakonického A týmu. Inkasovaná branka však Chelčice paradoxně nakopla a po hodině hry vyrovnal stav utkání Josef Chalupský. To ovšem nebylo všechno, o devět minut později přidal Chalupský druhou branku a rázem se Chelčice ujaly vedení.

Kalich hořkosti si Junior vypil do dna v 75. minutě, ve které navýšil vedení Jaroslav Křenek. Za stavu 3:1 mohl Junior rychle snížit, brankář Dušek byl však proti. Branka Tomáše Janocha v 88. minutě tak pouze korigovala konečný výsledek. Chelčice tak nadále sbírají na jaře body velmi pravidelně a po vítězství 3:2 nad Juniorem se posunuly blíže týmům z horních pater tabulky. Naopak Junior nadále čeká na první jarní výhru.

FK Chelčice
Jaroslav Křenek - hráč: Byl to vyrovnaný duel. Hosté se mohli opřít o Janocha s Balouškem. Parádní fotbal, který fanoušky musel bavit, jsme získali na naší stranu bojovností.

FK Junior Strakonice B
Jiří Cibulka - vedoucí mužstva: Junior prvních 20 minut dobře kombinoval, ale chybělo mu k tomu dobré zakončení. Poté se hra vyrovnala, střídali se útoky na obou stranách, ale ke gólu to nevedlo a tak poločas skončil 0:0. Druhý poločas vyšel Junioru parádně, když po rohovém kopu ve 47. minutě se trefil hlavou Janoch 0:1. Od této chvíle jsme se nepochopitelně začali jen bránit a domácí toho dokázali využít a zápas otočili ve svůj prospěch dvěma góly Chalupského v 60. a 69. minutě. Třetí gól vsítil domácí Křenek v 75. minutě. Trenér Junioru přeskupil řady a hra se otočila, ale využili jen jednu šanci Janochem na skorigování výsledku v 88. minutě na konečných 3:2.