20.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Smíchov ukončil střelecké trápení a v Černicích vyválčil ve druhém poločase bod

13

Jediný duel, který se časově nepřekládal kvůli šlágru první ligy, byl duel Smíchova s domácími Černicemi. Domácí vedli na začátku druhé půle už o dvě branky, ale hosté utkání nezabalili, protrhli smůlu v zakončení a nakonec urvali alespoň bod.

Hosté do uktání vstoupili aktivněji a míč říkal pane především jim. Šance se ale postupem času množily na obou polovinách hřiště. Zatímco hosté pokračovali v trápení z minulého klání a možnosti zahazovali, domácí se dlouho v zakončení rovněž zatím trápili. Nastřelili například břevno, blokujícího obránce a třetí šance dokonce skončila v houštině za brankou. Diváci, kteří nakonec do Černic dorazili, se v závěru poločasu branky dočkali. Ve 37. minutě chybu hostů potrestal Kreuzman

Lépe končily a lépe také začaly. Tak by se dalo shrnout dění na hřišti kolem pauzy. Černice totiž své vedení hned ve 47. minutě navýšily po brance Luzhetskyiho. Zdánlivě pohodlné vedení domácí hráče možná mírně uspokojilo, z čehož vyplynula pro ně nepříjemná situace ve vlastním vápně. Hosté tak dostali ideální možnost protrhnout střelecké trápení. Pokutový kop pak proměnil v 57. minutě Tobrman. Ve zbytku utkání drželi balon hosté, kteří domácí i zvládli místy zatlačit. Jelikož přežili domácí brejkové situace na navýšení náskoku, mohl v 82. minutě vyrovnat na konečných 2:2 hlavou Bačkovský

SK Smíchov Plzeň
Václav Duspiva, hráč: Do zápasu jsme nevstoupili špatně. Snažili jsme se držet na míči a zbytečně neplašit. Cílem bylo dobře kombinovat, ale bohužel v několika případech někteří z nás odmítali přijmout fakt, že na hřišti nejsou sami a že je fotbale povoleno si přihrávat. Jak je naším dobrým zvykem, tak jsme si vytvořili několik gólovek, ale potvrdili jsme stabilní formu v zakončení. Domácí toho taky neměli málo, většinou po našich chybách. Nastřelili břevno, můj pupek a jedna zajímavá šance skončila kdesi v dáli za brankou (ani nevím, jestli se ten chlap, co šel hledat míč, vůbec vrátil). Přesto však nakonec jednu z našich chyb potrestali. Když jsme se o půli ještě radili, jak to otočíme, tak přidali druhý gól a tím se evidentně trochu uspokojili. Následně nám nabídli penaltu a my asi po 150 minutách mohli zase jednou slavit. V závěru jsme měli mírný tlak a domácí hrozili hlavně z brejků. 10 minut před koncem po centru ze strany srovnal Bača hlavou a určil tak, že jsme s Černicemi rozešli smírně.