26.kolo, Pražský | 1.A třída sk. B, 2023-2024

--

--

6

V neděli v podvečer hostila Zbraslav Slivenec, který se pod novým trenérem zvednul, začal sbírat body a stoupat tabulkou vzhůru.

Utkání se pro Zbraslav vyvíjelo velmi dobře, když po půlhodině Sedláček zvyšoval z penalty svou druhou brankou v zápase na 2:0. Bohužel ihned poté snížil Vytiska a ve druhém poločase vyrovnal Adamík. 3 minuty před koncem Dávid Pankuch dvěma slepenými góly rozhodl o tom, že konečné skóre zápasu bude 4:2 ve prospěch Slivence, odvezli si hosté všechny 3 body a dotáhli se na Zbraslav v tabulce.

1. poločas

Zbraslav po minulém nezdaru na Aritmě chtěla porazit Slivenec, věděla však, že to nebude nic snadného, jelikož hosté ze Slivence zvítězili již 3x v řadě.

Do utkání vstoupila Zbraslav velmi dobře, když po necelé půlhodině hry potrestal chybu v obraně Ondřej Sedláček.

Stejný hráč se prosadil o pár minut později podruhé a to když hosté udělali ve svém pokutovém území faul a Sedláčkovi naservírovali pokutový kop. Ten bezpečně proměnil a přidal tak šestou branku v ročníku.

Bohužel dvoubrankové vedení nevydrželo dlouho a na dostřel dotáhl hosty Patrik Vytiska, který dostal krásnou průnikovou přihrávku od kapitána Vojtěcha Zdražila a přízemní střelou na přední tyč se z hranice vápna nemýlil.

Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí.

2. poločas

Ve druhém poločasu se výkon Slivence zlepšil a hosté začali dávat i branky.

Nejprve po hodině hry vyrovnával hlavou po centru ze standartní situace, rozehrané z poloviny hřiště Ondřej Adamík.

Bylo to 2:2 a utkání bylo otevřené.

V závěru však přišly chvíle hostujícího Dávida Pankucha, který se v 87. minutě prosadil hned 2x a dostal Zbraslav do kolen.

Nejprve přetažený centr ze standartní situace vracel před branku Adamík a Pankuch se prosadil z prostoru zadní tyče.

Druhá jeho branka v zápase přišla v zápětí, když se po akci ve středu hřiště dostal do úniku, šel sám na branku, udělal kličku Davidu Boučkovi v brance a do prázdné brány zvýšil na konečných 4:2 pro Slivenec.

AFK Slivenec
Aleš Majer - trenér: Dnes jsme jeli na Zbraslav s cílem bodovat. Soupeře jsme pustili do vedení po našich dvou chybách. Cením si toho, co jsme předvedli v druhé půli, udělali jsme maximum pro výhru a byli jsme po zásluze odměněni.