3.kolo, Středočeský | Nymburk | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Stratov má proti Dvorům první tři body

0

Fotbalisté Stratova ve třetím kole poprvé vybojovali tři body za vítězství. Doma dokázali porazit Dvory 3:1, pro které je to po domácí prohře s týmem Kamenného Zboží (3:6) druhá prohra v řadě. Zápas byl dlouhou dobu otevřený a definitivně uklidnil domácí tým až třetí gól pět minut před koncem zápasu.

Domácí měli více šancí

Domácí hráči naběhli na soupeře hned na samém začátku zápasu. Už v 5. minutě utkání se totiž krásnou střelou prosadil Michal Horvát a Stratov vedl 1:0. Další góly mohl přidat David Petráš. Jenže nedokázal proměnit ani jasné šance. Nejprve zaváhal sám před brankářem, poté hlavou netrefil bránu a nakonec přestřelil v jasné šanci z deseti metrů. Ještě jednu slibnou šanci si dokázal vytvořit jeho spoluhráč Zbyněk Walter, ovšem jeho střelu hostující obrana dokázal zblokovat. Hosté také dokázali ohrozit bránu Stratova. V největší šanci mířil Adam Soukal pouze do tyče. Na závěr prvního poločasu se ale hosté přece jen dočkali. Centr Tomáše Filipčíka možná i trochu vzal vítr a míč nakonec skončil za zády překvapeného brankáře.

Stratov dlouho čekal na pojistku

Po deseti minutách druhého poločasu šli ale domácí znovu do vedení. Po vhazování míč proskákal až na malé vápno, brankář Loudil se srazil s Davidem Kubínem a David Petráš měl před prázdnou bránou jednoduchou pozici. Domácí tým pak hodně dlouho čekal na pojišťovací třetí gól. Dočkal se pět minut před koncem. Postaral se o něj opět David Petráš, který po rohu nakrátko a následném centru poslal míč mezi nohy brankáře.

Sokol Stratov
Michal Kubín (kapitán, Stratov):: „Byla to těžká a utrápená výhra. Věděli jsme, že proti takovému soupeři musíme doma povinně bodovat. Vedli jsme, ale soupeř dokázal před přestávkou vyrovnat. Do druhé půle jsme chtěli být aktivnější. Naštěstí nám to soupeř ulehčil, protože docela fyzicky odpadl. Povedlo se nám přidat dva góly, a pak už se zápas jen dohrával. Extra fotbal to nebyl, ale důležité body jsme získali.“

Dvory
Aleš Břetenář (trenér, Dvory):: „Myslím, že první poločas byl vyrovnaný a plichta tomu odpovídá, přestože měl soupeř o nějakou šanci navíc. Byl to docela pohledný zápas. Ve druhém poločase ale domácí začali nakopávat míče a my jsme nebyli schopný se prosadit. Měli jsme velmi malou nabídku ve středu hřiště a nebyli jsme schopní kombinovat. Naopak domácí dali dva góly a my už toho měli plné kecky, protože nás bylo jen jedenáct. I tak jsem ale s výkonem hráčů spokojený. Zkoušeli jsme nový systém na pět záložníků a myslím, že se nám dobře dařilo obsazovat hráče. Bohužel první gól jsme dostali po individuální chybě, druhý gól byl ze strany domácích trochu šťastný a třetí branka vyplynula z toho, že se to jen dohrávalo.“

Š. Neagu [-] - P. Horvát [-] , M. Kubín [-] , L. Novák [-] , P. Soukup [-] - M. Horvát [-] , D. Kubín [-] , L. Jelínek [-] (80. M. Miklis [-] ) , M. Effenberger [-] - D. Petráš [-] , Z. Walter [-]

Hráči zápasu: P. Horvát .
Místo: Stratov. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Hlavička Pavel - TANGL Ladislav (N), STUDENÝ Petr (N).