7.kolo, Královéhradecký | Rychnov | Okresní přebor , 2015-2016

--

Žďár dokázal smazat dvoubrankové manko, nakonec prohrál na penalty

66. M. Vacek , 85. L. Cabalka - 38. J. Čihák , 47. T. Vik
0

Fotbalisté Žďáru remizovali v utkání 7. kola okresního přeboru s Častolovicemi 2:2 a z duelu s černým koněm soutěže vytěžili bod. Závěrečné penalty ovládl hostující celek, který Žďárské přestřílel v poměru 4:3.

Skóre otevřeli v závěru poločasu hosté

Úvodní půlhodina zápasu mezi Žďárem a Častolovicemi nepřisla ani z jedné strany nic zajímavého. Hosté sice předváděli kvalitní hru, svou převahu však dlouho nedokázali využít. První branka padla až v závěru poločasu, když se ve 38. minutě prosadil častolovický Josef Čihák a zajistil svému týmu průběžné vedení 1:0.

Častolovice odskočily o další branku, Žďár však dokázal vyrovnat

Pouhé dvě minuty po přestávce se hostujícímu mužstvu podařilo odskočit o další branku, kterou vsítil Tomáš Vik. Častolovice se však nechaly svým dvougólovým náskokem ukolébat a dovolily Žďáru, aby dvěma šťastnými trefami utkání ještě zdramatizoval. Na 1:2 totiž nejprve snížil v 66. minutě Vacek a v 85. vyrovnal Cabalka. Do závěrečného hvizdu už žádný gól nepadl, a tak musely o vítězi utkání rozhodnout až pokutové kopy.

Po penaltách se radovali hosté

V penaltové loterii byli úspěšnější hosté, kteří proměnili čtyři z pěti pokusů. Žďárští se trefili jen třikrát a přenechali dvoubodovou výhru soupeři. Častolovice díky vítězství poskočily v tabulce na sedmé místo, Žďár je kvůli horšímu skóre o jednu příčku níž.

Žďár
Petr Malijovský: V utkání jsme rádi za bod, protože soupeř patří v rámci okresu mezi top 5 mužstev. Urvali jsme maximum možného.

Žďár
M. Šrajbr [-] - P. Rydrych [-] , J. Burda [-] , J. Moravec [-] , P. Malijovský [-] - M. Ráček [-] , J. David [-] , M. Baše [-] , M. Sychra [-] (46. P. Kafka [-] ) - R. Moravec [-] (46. L. Cabalka [-] ) , M. Vacek [-] -

AFK Častolovice
J. Jedlička [-] - S. Lorenc [-] , Z. Novák [-] , J. Čihák [-] , D. Bureš [-] , M. Slavík [-] - A. Suchý [-] , V. Sršeň [-] - J. Brandejs [-] , T. Vik [-] - M. Izák [-]

ŽK: 56. Z. Novák . ČK: 90. Z. Novák .
Hráči zápasu: Z. Novák , J. Čihák , T. Vik .
Místo: Žďár n.O.. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Prokeš Jiří - MARČÍK Karel (N), NEDOMANSKÝ Petr (N).