4.kolo, Jihomoravský | 1.A třída sk. B, 2015-2016

--

Převaha Kyjova nestačila na rychlé brejky Blatnice

62. M. Chytka - 16. P. Janík , 31. P. Janík , 77. D. Macko , 79. P. Janík , 90. D. Macko
0

Do utkání hrájící se v ranním čase nastoupil hostující celek v oslabené sestavě, když Blatnickému trenérovi chybělo několik hráču základní sestavy. Vstup se podařil  lépe hostím záslouhou Janíka. Po kombinaci Hrbka s Mackem,se trefil hlavou a stav byl 1:0 a ve 32 minutě se radoval podruhé, když po chybě domácího stopera zvyšoval na 2:0. Kyjovští byli v prvním poločase lepším mužstvem, ale jejich kombinace končila na hranici velkého vápna. Do kabin se šlo za stavu 0:2

Janík dovršil hattrick

Celek domácího trenéra Hrabala měl vstup do druhého poločasu lepší, ale gól se jim v úvodních minutách vstřelit nepovedlo. Za zmínku stojí šance Rubíka, který naskočil až do druhého poločasu.Jeho dorážku do otevřené branky včas stihl vyrazit nohou Lipár.

Snížit se Kyjovu podařilo až v 60 minutě, na přetažený centr si počkal Chytka a hlavou dal první branku Kyjova. 1:2. Tlak Kyjova byl velký, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Domácí trenér se ve snaze vyrovnat pokusil otevřít hru, ale to bylo kontraproduktivní. Blatničtí hráči se hrnuli do útoku v několika hráčích a počet branek na jejich straně se postupně měnil, když se dokonce zápasu dvakrat trefil Macko a hattrick dovršil Janík. Stav zápasu tedy skončil 1:5.

FC Kyjov 1919
Trenér Kyjova Alexandr Hrabal: "Do utkání jsme nastoupili l s vědomím vstřelit první gól, ale to se nám nepovedlo. Herně jsme byli lepším týmem. Blatničtí využili své brejky naprosto nevídaným způsobem. Musíme se zlepšít ve finální části a věřím, že v příštím zápase získáme 3 body."

FC Blatnice pod Svatým Antonínkem
Trenér Blatnice - Jaroslav Bíla: " Do Kyjova jsme jeli s vědomím ztráty několika klíčových hráčů základní sestavy, a proto jsme hráli na rychlé protiútoky. Ty se nám dařili. Doufám v uzdravení chybějícíh hráčů a svému týmu chci poděkovat za odbojovaný zápas.

D. Vinca [-] - M. Herzán [-] (33. J. Rubík [-] ) , D. Kuchař [-] (80. J. Sedlář [-] ) , L. Přikryl [-] - M. Petula [-] , T. Čada [-] (80. l. pernica [-] ) , J. Fridrich [-] (46. I. Rajsigl [-] ) , M. Riedl [-] , M. Chytka [-] , Z. Bartoň [-] - L. Klimeš [-] -

D. Lipar [-] - D. Macko [-] , R. Vyskočil [-] , P. Janík [-] , N. Hrbek [-] , k. vaněk [-] (46. R. Sládeček [-] ) , L. Cíleček [-] (67. P. Schmeister [-] ) , J. Peřina [-] , J. Cícha [-] , L. Říha [-] , P. Vavřík [-]

ŽK: 35. k. vaněk , 40. L. Říha , 52. J. Cícha , 68. R. Vyskočil .
Hráči zápasu: P. Janík , D. Macko .
Místo: Kyjov. Rozhodčí: LENFELD Oldřich - HALFAR David, KOTALA Dominik.