3.kolo, Liberecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

Železný Brod doma otočil zápas s Košťálovem

66. J. Kordík , 82. P. Šimek , 93. P. Šimek - 55. K. Janata , 57. J. Cerman
0

Opravdu dramatické utkání se odehrálo v sobotu v Železném Brodě, kam zavítal hostující Košťálov. Domácím se povedlo obrátit dvoubrankové manko a nakonec berou všechny tři body. Obrat dirigoval domácí Šimek.

Domácí nebezpečnější

Zápas začal poměrně svižně. Hned po pár sekundách hry byl ve vápně hostů sražen domácí Kotlár, ale nepískalo se. O dvě minuty později se odehrála téměř celá situace znova, kdy byl ve vápně zasažen Šimek, ale píšťalka sudího zůstala opět němá. Ve 14. minutě mohl jít Košťálov do vedení, když se jeden z hostů hnal sám na brankaře, ale skórovat nedokázal. O minutu později se ve velké šanci ocitl na druhé straně Šimek, když z malého vápna z voleje netrefil bránu. Duo Holeček s Šimečkem opravdu zaměstnávalo hostující obranu, například když v 30. minutě zahrozili nebezpečnou kombinací, kterou ale na konci zneškodnil hostující gólman. Hosté měli ještě před koncem první půle velkou šanci z brejku, kdy Otmar pěknou střelou protáhl domácího brankáře Kopala. První poločas skončil nerozhodně - 0:0.

Gólová druhá půle

Odhodlání si ale domácí do druhé půle nepřenesli. Od začáku druhé půle pusobili poněkud ospale, což se jim také vymstilo. V 55. je ztrestal hostující Janata, kdy navíc po domácí hrubé chybě nezaváhal. S tím si Železný Brod nevěděl rady. O dvě minuty později se radovali znovu hosté a znovu po hrubé chybě. Tentokrát chyboval domácí brankár a Cerman zvyštuje na 0:2. Domácí museli přidat a předvést něco nápaditého. Povedlo se jim to hned v 66. minutě. Po přímém kopu se nádherně trefil Kordík a snížil na 1:2. Šlo jasně vidět, že kontaktní gól domácí nakopl a chtějí se zápasem ještě něco udělat. V 82. minutě se po centru do vápna trefil hlavou Šimek a vyrovnal na 2:2. Domácí měli v závěru opravdu velký tlak a nespočet šancí, které si zasloužily proměnit. Až konečně v posledních sekundách utkání připravil Šefr přesnou přihrávku na malé vápno Šimkovi a ten trefuje na 3:2. Zápas končí výsledkem 3:2.

FK ŽBS Železný Brod
trenér Ž. BRODU Grebeníček David: "Klukům musím poděkovat!!! Ukázalo se, že má mužstvo opravdu silného ducha, že je nepoložili ty dvě rychle obdržené branky a utkání otočili na svou stranu. Ještě ale máme stále na čem pracovat!! "

V. Kopal [-] - T. Berka [-] , O. Kovář [-] , M. Král [-] (61. J. Frolík [-] ) , P. Kraus [-] - T. Kotlár [-] , J. Maryško [-] , L. Havrda [-] (91. M. Kotlár [-] ) , J. Kordík [-] - P. Šimek [-] , T. Holeček [-] (73. M. Šefr [-] ) -

FK Košťálov
L. Průcha [-] - D. Otmar [-] , T. Houžvička [-] (92. P. Holovič [-] ) , J. Sádek [-] , J. Cerman [-] , F. Piry [-] , L. Klazar [-] , K. Janata [-] , P. Mečíř [-] (85. L. Klaban [-] ) , L. Kázmer [-] (67. A. Koldovský [-] ) , J. Grafek [-]

ŽK: 23. T. Berka , 68. L. Havrda , 72. P. Kraus , 90. T. Kotlár , 93. J. Kordík - L. Kázmer , 40. J. Cerman , 81. A. Koldovský , 94. F. Piry .
Místo: Ž. Brod. Počet diváků: 180. Rozhodčí: Nádeník Zdeněk - BLASCHKE Jiří, KOWALIK Krištof.