3.kolo, Pardubický | 1.A třída , 2015-2016

--

Šimon vychytal nulu, Libišany zůstávají po dvou zápasech neporaženy

56. L. Brož , 72. O. Svatoň (p.)
0

V Zámrsku byly Libišany favoritem a svou roli potvrdily dvěma góly v druhé půli zápasu. K tomu jejich brankář David Šimon vychytal nulu. To vše svědčí pro stoprocentně zvládnutý výlet.

První půle proběhla bez vážnějších šancí, logicky i bez branek

Libišany jsou jedním z favoritů soutěže, přesto spolu oba týmy ještě minulou sezónu válčily v I.B třídě. Prvně zmíněné mužstvo má však ve svém středu celou řadu zvučných jmen. Kupříkladu Jiřího Kaufmana, hráče, který má zkušenosti z Bundesligy, ten však dnes nenastoupil, či Davida Šimona, dlouholetého brankáře druholigových Pardubic.  V neděli odpoledne přijeli libišanští do obce, kterou protéká říčka Loučná, s jasným cílem – vyhrát. Přivítal je skvěle připravený trávník, vůně opékaných klobás a zástup fanoušků přejících domácím.

V sestavě Libišan zraněnou hvězdu Kaufmana nahradil Vydarený, na jeho místo se posunul Svatoň. Zámrsk hrál první poločas velmi tvrdě a nenechal hostům nic zadarmo. Libišany k vážnějším šancím nepustil. Při pár vytvořených pokusech byli hosté velmi nepřesní. Takovýto zápas nemohl po pětačtyřiceti minutách skončit jinak než 0:0. Jediným zápisem do statistik byla žlutá karta libišanského Ondřeje Svatoně.

Standardní situace rozhodly zápas

Bezbrankový stav platil až do 56. minuty.  Z levé strany hřiště rozehrával volný přímý kop Lukáš Brož. Přestože kopal ze slušného úhlu, dokázal vymést pavučinu Lorencovy brány.

Libišany stále tlačily, ale domácím se dařilo jejich útoky mařit. Utkání se přiostřovalo a začalo se žlutit. Hlavní rozhodčí Hořínek v druhé části hry musel sahat pro kartu této barvy šestkrát více než v poločasu prvém.

V dvaasedmdesáté minutě byl v pokutovém území tvrdě poslán k zemi Ondřej Svatoň. Proti zvyklostem se sám ujal exekuce penalty a byl úspěšný. To znamenalo pro Libišany klid na kopačkách a závěr zápasu si pohlídali.

FC Libišany
Libišany: Byl to těžký, ale dobře odehraný zápas s nulou vzadu, tři body, kterých si ceníme.

SK Zámrsk
T. Lorenc [-] - M. Novotný [-] , J. Bureš [-] , R. Peterka [-] , M. Bálek [-] , A. Csernyanszký [-] (65. P. Kajsrlík [-] ) , T. Houžvička [-] , M. Jiráský [-] , R. Matoušek [-] , P. Matoušek [-] , R. Mudrich [-]

FC Libišany
D. Šimon [-] - V. Strnad [-] , D. Klement [-] , P. Vích [-] (76. P. Kuric [-] ) , T. Kučera [-] - L. Brož [-] , J. Vydarený [-] , M. Hron [-] , R. Horyna [-] - A. Machala [-] , O. Svatoň [-]

ŽK: 47. P. Matoušek , 71. T. Lorenc , 71. R. Matoušek , 81. M. Bálek - 18. O. Svatoň , 52. M. Hron , 85. A. Machala .
Hráči zápasu: D. Šimon .
Místo: tráva. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Hořínek Lukáš - ŠTĚRBA Jaroslav, RŮŽIČKA Jiří.