4.kolo, Ústecký | Děčín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

--

--

Krásná Lípa plně využila absence několika habartických fotbalistů, ale i přesto se museli hosté na 3 body nadřít

0

Domácí nastoupili už od první minuty v neúplném počtu, ale i přesto byli favorizované Krásné Lípě rovnocenným soupeřem ...

První poločas patřil překvapivě oslabenému kádru domácích, ale neefektivní koncovka je stála poločasovou porážku

Úvod utkání patřil domácím Habarticím, ve kterém se do slibné šance dostal Michal Mandys, ale svou hlavou nebyl příliš přesný. Hosté zprvu praktikovali strategii rychlých kontrů a jeden z nich využil Milan Pešír, jehož střela vymetla pavučinu v horním rohu brány golmana Martina Pudila, který si musel znovu stoupnout do brány, neboť brankář Lukáš Kouba utržil ve 2. kole zranění v podobě zlomeného žebra. Po obdržené brance se hosté zatáhli, domácí začali lehce kontrolovat hru a vytvářet se šance. Do tutové šance se dostal habartický obránce Michal Vencl, ale jeho rána skončila těsně nad bránou Jiřího Vaňka. Povzbuzování domácích skvělými diváky a také i pohlednými roztleskávačkami nutilo svěřence Jiřího Mikoláše k neustálému tlaku a vytváření gólových příležitostí. Bohužel pokus výborně hrajícího Kamila Horváta neskončil za zády krásnolipského golmana. Přímý kop kapitána Václava Myslivečka ztroskotal na podobném scénáři a domácí se tak museli smířit s nezáviděhodným záporným stavem 0:1.

Habartičtí fotbalisté se drželi do 80 minuty, ve které udeřil střídající útočník Tomáš Lipman a posléze i Jan Ruszó

Na začátku druhého poločasu měli domácí obrovské štěstí, poté co Krásná Lípa trefila z přímého kopu pouze břevno. Po spálené gólové příležitosti, kdy Pospíšil střelou z první netrefil branku hostů, nastalo poněkud delší období bez vyložené šance. Až do 80. minuty, kdy po chybě domácího brankáře Pudila, respektive po dlouhém hraní s balónem a následném nastřelení presujícího střídajícího útočníka Tomáše Lipmana, se dostali Dolní Habartice do svízelné situace, jelikož krásnolipský útočník se velmi zjednodušené pozici nemýlil a zvýšil na 2:0. Branka ještě více srazila unavené habartické fotbalisty, proto hosté přebrali otěže zápasu a po pěti minutách se Krásná Lípa mohla radovat už ze svého třetího gólu, o kterou se zasloužila krásná kombinace ve středu hřiště, na jejímž konci se objevil Jan Ruszó a svou povedenou střelou uvedl spoluhráče do příjemného klidu. Závěr utkání nabídl domácím obrovskou příležitost k čestnému úspěchu, ale Václav Mysliveček svým nepovedeným pokutovým kopem nesmlouvavě odmítl.

Krásná Lípa
Milan Dvořák (vedoucí týmu TJ Krásná Lípa): Z naší strany jsme předvedli velmi nekvalitní výkon, jediné, co mě těší, je výsledek. Naši hráči předvedli, až na světlé výjimky, žalostný výkon a bez plného nasazení. Místo toho, aby jsme si kombinací soupeře rozhodili, vrhali jsme se do individuálních sól, ztráceli míče a dělali si ze hry akorát legraci. Pokud se náš výkon nezlepší, pocítíme krutou pravdu a budeme se muset vrátit zpět na zem.

D. Habartice
M. Pudil [-] - M. Finkes [-] , K. Dančo [-] , M. Mandys [-] , M. Klemera [-] , M. Finkes [-] , M. Vencl [-] , V. Mysliveček [-] , L. Pospíšil [-] , J. Lekner [-] , J. Gaži [-]

Krásná Lípa
J. Vaněk [-] - F. Holubek [-] (83. P. Koutník [-] ) , T. Novák [-] (75. T. Lipman [-] ) , J. Ruszó [-] , J. Roubíček [-] , M. Pešír [-] , M. Smejkal [-] , Z. Starec [-] , D. Sekyra [-] , T. Grabka [-] , D. Cempírek [-]

ŽK: 60. J. Ruszó .
Hráči zápasu: T. Grabka , M. Smejkal .
Místo: D. Habartice. Počet diváků: 100. Rozhodčí: PÖSCHKO Jaroslav - MAJSTRŠÍN Marek, DOSTÁL Miroslav.