7.kolo, Ústecký | Litoměřice | Okresní přebor , 2015-2016

--

Libotenice potvrdily roli favorita a porazily Velké Žernoseky 5:1

18. J. Ort , 45. E. Schmid , 52. T. Hála , 58. T. Bělík , 80. V. Mareš - 23. L. Krejčí (p.)
0

Velké Žernoseky po třech prohrách v řadě chtěli navázat na skvělý úvod do sezony, proti ovšem byli ve velké pohodě hrající Libotenice

Vyrovnanou první půli zlomila branka do šaten

Velmi vyrovnaný výkon byl vidět od obou týmů v prvním poločase. Domací Libotenice chtěli nechat zapomenout na nepovedený předešlý zápas, který pouze remizovali, ač byli velkým favoritem utkání a do svého soupeře se pustili z ostra hned na začátku. Libotenice byli aktivnějším mužstvem a úvod zápasu patřil jim. Již v 18. minutě se prosadil netradiční střelec obránce Jiří Ort. Po úvodní brance zabrali i hosté a snažili se být aktivnějším týmem a jejich aktivita přinesla kýžené ovoce hned ve 23. minutě po jasném faulu ve vápně se z penalty prosadil Lukáš Krejčí a vyrovnal stav utkání na 1:1. Zápas poté byl spíše o bojovnosti a získávání území před soupeřovou brankou. Velmi nepříjemnou zprávou pro domácí celek bylo zranění jednoho z klíčových hráču Davida Vokálka, kterého nahradil Jiří Procházka a to v 36. minutě. Když už to vypadalo, že týmy půjdou do kabin za remízového stavu, tak přišel jeden z nejdůležitějších okamžiků zápasu. Krásný míč dostal Eduard Schmid a s přehledem překonal brankáře Jana Homolu. Stav po velmi bojovné první půli byl 2:1.

Výborný nástup do druhé půle rozhodl zápas

Branka do šaten očividně povzbudila domácí celek, který do druhé půle nastoupil mnohem aktivněji a přebíral iniciativu nad zápasem. 48.minuta a velká šance domácích, kdy po střele Stejskala se vyznamenal brankář Homola. 51. minuta a další velká šance Libotenic, tentokrát střelu po centru zkoušel Schmid, ale mířil těsně vedle tyče. Velká aktivita domácích byla odměněna v 52. minutě, kdy se tváří v tvář brankáři prosadil kapitán Tomáš Hála a zvýšil stav utkání na 3:1. Hosté byli otřeseni a přestala se dařit jakákoliv kombinace a přicházeli zbytečné ztráty. Za to domácí celek hrál ve druhém poločase ve velké pohodě. V 58. minutě přišla nejhezčí akce zápasu, kdy domácí celek se kombinací na jeden dotek dostal do malého vápna a Tomáš Bělík zakončoval do prázdné brány- 4:1. Bohužel pro domácí celek se zranil druhý velmi důležitý člen základní sestavy obránce Petr Cuc a byl vystřídán Václavem Marešem. Na hostujících hráčích se tři rychlé branky podepsali velmi neblaze a nevycházelo jim téměř nic a i bojovnost z první půle se vytratila. Zápas se poté trochu uklidnil a bylo to spíše o vyčkávání na chybu soupeře, která ani u jednoho z týmů nepřicházela. Až v 80. minutě se znovu prosadili domácí, kdy po krásné kombinaci se prosadil střídající Václav Mareš a dokázal tak zvýšit už na konečných 5:1.

SK Libotenice
Jiří Procházka ( trenér Libotenic): „Chtěli jsme domácím fanouškům předvést lepší výkon než minulý týden a to po našem bojovném výkonu se povedlo. Velmi dobrý výkon předvedl celý tým, jen je škoda, že jsme přišli o dva důležité hráče. Dobrý výkon předvedl Eduard Schmid a kapitán Tomáš Hála.“

J. Vorasický [-] - J. Ort [-] , Z. Hála [-] , P. Cuc [-] (58. V. Mareš [-] ) , L. Krch [-] - T. Hála [-] , M. Farkaš [-] , E. Schmid [-] , T. Bělík [-] - J. Stejskal [-] , D. Vokálek [-] (36. J. Procházka [-] ) -

TJ Sokol Velké Žernoseky
J. Homola [-] - P. Dobrý [-] , J. Maděra [-] , T. Pollak [-] , B. Oncirk [-] - R. Lesche [-] , P. Procházka [-] , M. Moška [-] , A. Knobloch [-] - M. Beran [-] , L. Krejčí [-] -

ŽK: 49. L. Krch - 36. R. Lesche , 38. L. Záveský , 46. A. Knobloch .
Místo: Libotenice. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Hlaváček Milan - MECERA František, ČEDÍK Jan (N).