6.kolo, Ústecký | Louny | Okresní přebor , 2015-2016

--

Žíželický bod se štěstím

40. J. Blacha , 91. J. Blacha (p.) - 59. J. Kukla (p.) , 86. J. Zajko
0

Žíželice byly fovoritem utkání, zejména po ostudné domácí porážce Vroutku od Lubence. Jenže domácí nastoupili v neúplné sestavě a vroutecké béčko sahalo na konci utkání po vítězství. Až v nastavení se jim podařilo skórovat. Z penalty srovnal na konečných 2:2 Jan Blacha.

Nezáživný poločas

V sobotním podvečeru se na žíželickém trávníku odehrál spíše podprůměrný zápas. Domácí byli před úvodním hvizdem rozhodčího favorité, ale vzhledem k tomu, že jim chyběla z různých důvodů takřka polovina základní sestavy, se tyto skutečnosti papírové prognózy nepotvrdily. Hrstce diváků obě mužstva nabídla nezáživnou hru, bez jakýchkoliv vážnějších šancí před oběma brankami. Výjimkou byla akce domácích v 39. minutě. Z hranice vápna se střelou z halfvoleje blýskl záložník Jan Blacha, když jeho tvrdá střela přistála u levé tyče hostující svatyně.  To bylo vše podstatné, co se v 1. poločase na hřišti stalo.

Drama až do konce

Ani druhá část hry nebyla žádnou pastvou pro oči přihlížejících. Spousta nepřesností, zkažených přihrávek, málo pohybu, toto vše bylo k vidění rovněž i po změně stran. V 51. minutě zahrál rukou ve velkém vápně domácí Francisc Elias a rozhodčím nařízený pokutový kop následně proměnil vroutecký útočník Jan Kukla. Teprve v závěru zápasu se konečně na hřišti začalo něco zajímavého dít. Nejprve v 77. minutě oslabil domácí tým svoji nedisciplinovaností, do té doby jeden z nejaktivnějších hráčů, útočník Marcel Malý. Ačkoliv byl odpískán faul na jeho osobu, nezdržel se zbytečných komentářů a po obdržené druhé žluté kartě v zápase mu rozhodčí Podroužek zákonitě ukázal i kartu červenou. V 86. minutě využil zaváhání a menšího důrazu domácího brankáře Tomáše Večeři při centrovaném míči hostující Jakub Zajko a hlavou poslal svůj tým do vedení na 1:2. Domácí přesto stihli ještě v nastaveném čase reagovat. Po závaru před vrouteckým brankářem Petrem Čapkem zahrál jeden z jeho spoluhráčů opět nedovoleným způsobem rukou, a možnost proměnit penaltu dostali i hráči Žíželic. Míče se ujal stabilní exekutor těchto standardních situací Jan Blacha a s přehledem srovnal na konečných 2:2.

TJ Žiželice
Jaroslav Feciškanin (administrátor TJ Žíželice): I ve čtvrtém zápase jsme dokázali udržet na vlastním hřišti domácí neporazitelnost, ale k plné spokojenosti je daleko. K zápasu jsme nastoupili značně oslabeni, nyní nám bude chybět po zbytečném vyloučení minimálně v následujícím venkovním zápase jeden z klíčových hráčů základní sestavy. Doplácíme tak na úzký kádr, takže při absencích z různých důvodů již není kde brát...

TJ Žiželice
T. Večeře [-] - F. Elias [-] , P. Zuščík [-] , F. Berka [-] , J. Blacha [-] - L. Seman [-] , L. Dormišev [-] , J. Švejda [-] , I. Teuber [-] - M. Malý [-] , M. Ďurač [-] -

FK Vroutek B
P. Čapek [-] - M. Salač [-] , J. Kukla [-] , M. Balák [-] , O. Uherek [-] , M. Hlaváč [-] , M. Jíra [-] , J. Balák [-] , M. Klíč [-] , J. Zajko [-] , M. Junk [-]

ŽK: 24. J. Blacha , 57. M. Malý - 32. J. Kukla . ČK: 73. M. Malý .
Hráči zápasu: P. Zuščík , J. Blacha - J. Kukla .
Místo: Žiželice. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Podroužek Luboš - VYSOČANSKÝ David, ŠRAMOTA Miroslav (N).