--

--

Šemíci slaví už po čtvrté v řadě. Tentokrát si poradili se Štěchovicemi.

0

Sice těsně, ale přece. Dosavadních čtyřicet pět bodů Štěchovic je už dostačující číslo pro jistotu záchrany. Vyšehrad podobné starosti řešit nemusel a za poslední zápasy se nese na vítězné vlně, která jej posunula na celkové čtvrté místo v tabulce. Vyšehrad tedy chtěl sérii prodloužit, naopak Štěchovice měly co odčiňovat po domácí prohře s Pískem.

Zahození trestňáku odčinil gólem hlavou Kratochvíl

Od úvodních minut byla hra spíše klidná a koncentrovaná. Do větších šancí se hráči nedostávali a s případnými zakončeními si brankáři na obou stranách věděli rady. Větší šanci tak měl až po necelé půlhodině hry Kratochvíl, který pálil z trestného kopu na hranici velkého vápna. Svůj pokus ale poslal vedle a skóre nepřepsal. Zatím. Tři minuty na to totiž zahrávali domácí rohový kop (který pozdější střelec zařídil) a byl to právě Kratochvíl, který se protlačil do gólové hlavičky – 1:0. I ve zbytku úvodní půle se tlačili Šemíci dopředu více, to už však bylo bez gólových oslav.

Jirouškovo snížení přišlo příliš pozdě

První půle končila tlakem domácích, druhá začala velmi podobně. Jen tentokráte už si Vyšehrad z onoho tlaku šance vytvořil. Přesto byla branka, která padla v padesáté páté minutě, trochu překvapivým gólem. Málokdo totiž čekal, že bude Schön z úhlu střílet, ten ale věděl dobře co dělá a Soukupa prostřelil – 2:0. Vzhledem k dosavadnímu vývoji utkání se nedalo příliš očekávat, že by hosté dokázali ještě průběh nějak zvrátit. Naopak to vypadalo, že gólový rozdíl bude ještě větší, to by ovšem nesměl Hanuš poslat svůj pokus jen do tyče. O gólovou tečku a zásah cti se tak v dresu hostů ujal Jiroušek. Míč přebíral na hranici velkého vápna a z první poslal míč přímo k bližší tyčce. Šemíci opět zvítězili a v posledním kole mohou ještě atakovat medailové pozice.

Autor reportáže: František Jaroš