19.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. B, 2015-2016

--

Horní Újezd ukojil střelecký hlad devíti góly

48. M. Vaníček , 90. T. Svoboda (p.) - 8. M. Čermák , 15. M. Zvěřina , 17. R. Durda , 18. R. Durda , 25. M. Ošmera , 26. R. Durda , 33. P. Míča , 58. M. Máj , 79. J. Pivoňka
0

Hlavně díky skvělému prvnímu poločasu se Horní Újezd vyšvihl na druhé místo tabulky, jediný bod za vedoucí Litohoř.

Střelecká kanonáda hostů se zastavila na sedmi gólech

Horní Újezd přijel do Kojetic z jasným cílem, odvézt všechny tři body a zaútočit na absolutní čelo tabulky, které je jim vzdáleno pouhý jeden bod. Kojetice by ovšem rády vybojovaly na jaře také první body, ale soupeř byl velice kvalitní, a aby jim dokázaly uzmout nějaký bod, musely by podat nadstandartní výkon. Kojetice mají problémy nejen v koncovce, ale i v obrané činnosti a těmto statistikám taky nechvalně vévodí. Podzimní duel skončil jasně 5:0 pro Horní Újezd. Derby přilákalo kolem šedesáti diváků, kteří mohli vidět celkem jedenáct gólů. Bohužel převážnou většinu do kojetické sítě. Brankostroj hostů načal v 8. minutě Michal Čermák 0:1. V 15. minutě překonal hodně vytíženého Jiřího Nováka Marek Zvěřina, krásnou střelou z dvaceti metrů, po kombinační souhře středem hřiště na jeden dotek po ose Ošmera-Řezáč-Durda 0:2. Potom přišla skvělá dvouminutovka kanonýra Radka Durdy, který dvěma góly dával na hrozivých 0:4.  Ve 25. minutě se vydal na výlet hostující stoper Ošmera, ten nahrál na Durdu, který naznačil střelu, tento trik mu zbaštilo i s navijákem několik domácích hráčů a jak na zlatém podnose naservíroval míč zpět Ošmerovi, který udělal kličku domácímu brankáři a zavěsil 0:5. O další minutu později přidal na 0:6 nejlepší hráč utkání Radek Durda. Ten si převzal ve středu hřiště balón a ze třiceti metrů vyčistil domácí šibenici od zbytečných pavučin. Když ve 33. minutě přidal Pavel Míča na 0:7, byli domácí zralý na boxerský ručník. Hosté už do předu nepospíchali, protože je již o výhru mohla připravit snad jen Barcelona v plné síle.

Kojetice unikly potupné desítce

Do druhého poločasu hosté prostřídali sestavu a dali příležitost hráčům z lavičky, a tak jejich nesehranost potrestal ve 48. minutě Michal Vaníček 1:7. V 58. minutě pak čerstvý hostující Milan Máj přidal osmou branku a v 79. minutě pak Jiří Pivoňka přiblížil hosty k dvouciferné výhře, ale poslední gól, který mohli diváci vidět byl naštestí pro domácí vyloven Pavlem Hradeckým po úspěšně proměněné penaltě Tomáše Svobody s poslední minuty zápasu 2:9.

TJ Sokol Horní Újezd
Durda Radek, hráč: Derby jsme měli pod kontrolou a bylo jen otázkou kolikrát se prosadíme. Jediná kaňka na utkání byla, že se neprosadil novopečený tatínek Martin Řezáč, který to ale potom řádně zapil (úsměv).

Kojetice
J. Novák [-] - M. Vaníček [-] , M. Příhoda [-] , V. Krist [-] , D. Vrbka [-] , P. Buďa [-] , D. Sochor [-] , L. Janik [-] , M. Ježek [-] , T. Svoboda [-] , M. Barák [-]

P. Hradecký [-] - L. Sláma [-] , M. Ošmera [-] , M. Veselý [-] , M. Čermák [-] (46. M. Novotný [-] ) , M. Zvěřina [-] , M. Řezáč [-] (65. J. Pivoňka [-] ) , R. Durda [-] (70. O. Hradil [-] ) , P. Míča [-] , M. Veselý [-] (46. M. Máj [-] ) , J. Kučera [-]

ŽK: 69. M. Vaníček .
Místo: Kojetice. Počet diváků: 60. Rozhodčí: KUDLÍK Radim - SVOBODA František (N), PALÍK Radek (N).