--

--

--

0

Střetnutí dvou týmů ze spodní poloviny tabulky nenašlo po devadesáti minutách vítěze. Benešov vedl po první zásluhou Čapka 1:0, ve druhé srovnal Valenta. V penaltách byli šťastnější hosté. Autor foto: Stanislav Pešek/skbenesov.blgz.cz

Úvodní branku zápasu obstaral Čapek

Duel dvanáctého s třináctým neměl jasného favorita, sázkové kanceláře o něco více favorizovali domácí fotbalisty. Velkou posilou pro Táborsko měl být kmenový hráč Slavie Praha Zdeněk Linhart, jenž nastoupil v útoku od úvodních minut.

První šanci zápasu měl domácí výběr, ke střele se dostal Pilík, jenže přestřelil. O několik minut později dobře střílel Valenta, Tetour vyrazil a benešovští obránci odkopli míč do bezpečí. Do vedení se ale dostali hostující fotbalisté. Rohový kop se odrazil na nohu Pavla Čapka, který krásnou ranou poslal Středočechy do vedení – 0:1. Táborsko obdržená branka zaskočila, Ladislav Vopat mohl navýšit vedení. V dobré pozici selhal, vystřelil těsně vedle.

Valenta poslal zápas do penalt

Druhou půli začal lépe Benešov, dvě šance měl Kučaba. V obou případech musel táborský brankář Blažek vytáhnout výborný zákrok. Na druhé straně střílel střídající Peterka, Tetour vyškrábl míč na roh. Vyrovnání se domácí dočkali dvacet minut před koncem. Nejprve Valenta nedal ve velké šanci, o minutu později už Tetoura poprvé v zápase překonal – 1:1. Další branka nepadla, druhý bod pro jednu nebo druhou stranu určily pokutové kopy.

Bod navíc pro Benešov

Benešovští byli stoprocentní, naopak za Táborsko neproměnili Valenta a Stoszek. Bod navíc bral Benešov.

FC MAS Táborsko B
Josef Pleticha: „Poměr střel byl 13:2 v náš prospěch. To myslím stačí jako komentář k utkání. Klukům toho nemůžu moct vytknout. Měli jsme dnes vyhrát. Byla to smůla. Vše vystihuje Blažkova málem chycená penalta. Ta tak nějak vystihuje naší dnešní smůlu. Chtěli jsme rozhodnout v normální hrací době. Nedá se nic dělat. Musíme dál pracovat. Tabulka se nebezpečně zamotává.“

SK Benešov
Luboš Zákostelský: „Měli jsme dobrý začátek. Úvody utkání se nám obecně daří. Je to vše o síle. Máme úzký kádr a v dalším průběhu utkání nám už docházejí síly. Navíc máme za sebou anglický týden. Navíc nás čeká utkání znovu ve středu. Dnes byla škoda, že jsme nevstřelili v úvodu druhý gól. Mohlo to vypadat jinak. Druhá půle byla z naší strany horší.“

M. Blažek [-] - M. Novák [-] (26. J. Peterka [-] ) , Z. Linhart [-] (53. M. Rabiňák [-] ) , O. Běloušek [-] , J. Rabiňák [-] , B. Dordič [-] (67. P. Nohava [-] ) , J. Stoszek [-] , L. Turek [-] (62. J. Vavřina [-] ) , T. Valenta [-] , P. Pilík [-] , J. Smetana [-]