17. D. Veselý , 52. J. Kučera , 78. D. Brunclík (p.) - 36. J. Stoszek (p.) , 79. M. Rabiňák
0

Kolínští potřebovali odpovědět na tachovský bodový zisk, proti stálo béčko Táborska, které je v tabulce usazeno přece jen na klidnější pozici...

První půle nerozhodla

Kolín se v prvních sekundách hry dostal ke dvěma rohovým kopům, ale Brych zasahovat nemusel, poprvé si sáhl na míč až po nedůrazné Šimečkově hlavičce. Na druhé straně pálil v 10. minutě nebezpečně Rabiňák, ovšem jen nad branku. Proti Vízkovi neuspěl svou ránou z voleje ani Novák. V 17. minutě se domácí gólově prosadili. A to po samostatné akci Veselého, který prošel skrz obranu a zamířil přesně na zadní tyč – 1:0. Hosté mohli kontrovat Peterkou, ten po centru mířil nad břevno. Ve 35. minutě už ale bylo srovnáno. Brankář Vízek fauloval a z nařízené penalty uspěl Stoszek. Poločas tak skončil 1:1.

Hosté už vyrovnat nestihli

Kolín začal druhý poločas pěkně zostra. Veselý dvě minuty po začátku půle vyzval ke skórování Kučeru, jenomže ten zamířil nad břevno. A tak Kolínští uspěli až díky Kučerovi. Ten se prosadil po narážce s Brunclíkem a dostal domácí do vedení 2:1. Kučera byl při chuti, v 57. minutě neváhal vyslat dělovku na branku Táborska, ale Brych situaci jistil. Táborsko pak získalo herní převahu a Kolín se soustředil na brejky. Po jednom z nich pronikl do vápna Veselý a byl podkopnut – pískala se druhá penalta v zápase, tentokrát v domácí prospěch. A zkušenosti Brunclíka uspěly – 3:1. Jenomže o minutu později už to bylo zase jen o jediný gól! Michal Rabiňák zakončil pohlednou akci hostujícího celku – 3:2. Rozkouskovaný závěr už změnu skóre nepřinesl, radovali se domácí.

SK Sparta Kolín
Tomáš Staněk (trenér): „Jsme šťastní za tři body, oproti minulým zápasům neměla naše hra tak fotbalovou nadstavbu. Ale myslím, že tři body jsme získali zaslouženě. V první půli se nám podle plánu dařilo tlačit do vápna, měli jsme dostatek centrů a standardek, které jsme ale neproměnili, chyběla nám agresivita. Ve druhé půli jsme šli do vedení 3:1, bohužel jsme rychle inkasovali a pak už jen hlídali těsný výsledek. Hráli jsme s časem, pro nás jsou tři body vzhledem k vývoji soutěže nesmírně důležité. Nejlepším hráčem by útočník Veselý.“

FC MAS Táborsko B
Josef Pleticha (trenér, pro fctaborsko.cz): "V tomto zápase jsme byli asi lepším týmem, ale stále nás svazují neuvěřitelně hloupé taktické chyby v defenzivní činnosti. A když navíc neproměníme ani ty nejvyloženější šance, nemůžeme vyhrát.“

P. Vízek [-] - P. Němeček [-] (86. M. Kouřil [-] ) , L. Seifert [-] (46. J. Kučera [-] ) , D. Nešpor [-] , M. Jelínek [-] , P. Zavadil [-] , V. Šimeček [-] , J. Štoček [-] (81. J. Biško [-] ) , D. Brunclík [-] , D. Veselý [-] (88. M. Vejr [-] ) , V. Hron [-]

L. Brych [-] - M. Novák [-] , Z. Linhart [-] , J. Smetana [-] , O. Běloušek [-] , J. Rabiňák [-] (61. B. Dordič [-] ) , J. Stoszek [-] , L. Turek [-] , P. Nohava [-] , J. Peterka [-] (61. M. Rabiňák [-] ) , J. Vavřina [-]

ŽK: 66. V. Šimeček , 80. V. Hron , 83. J. Kučera - 85. J. Smetana .
Hráči zápasu: D. Veselý .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: Mudra Zdeněk - PASTYŘÍK Vladimír, LANGMAJER Lukáš.