--

0

Favorit z Kolína splnil papírové předpoklady a odevzl si ze severu Čech všechny tři body. Dvakrát se trefil Dominik Veselý, jednou se prosadil Petr Šourek. FOTO: Petra Černá/FK Baník Most 1909

Vše podstatné nabídla první půle

Již jistě sestupující Most hostil v předehrávce třicátého osmého kola FK Kolín. Hostující celek v poslední době prokazoval zlepšující se formu, Mostu se nadále nedaří. V posledním utkání Středočeši podlehli prvnímu tým tabulky ze Záp, Most podehl po přestřelce Tachovu 2:3.

Už v prvních deseti minutách musel řešit domácí brankář dvě ošemetné situace, s pokusy Fuska a Veselého si s vypětím všech sil poradil. Kolínští se prosadili až po dvaceti pěti minutách. Nejlepší hráč třicátého kola Dominik Veselý využil centru Nešpora a otevřel skóre – 0:1. Překvapivé srovnání přišlo za malou chvilku. Velkého zaváhání hostující obrany využil Michal Belej a srovnal stav utkání – 1:1. Horkých šest minut utkání zakončil další vedoucí trefou Dominik Veselý, vyhlášení nejlepším hráčem kola mu zřejmě dodalo sebevědomí – 1:2. Střelecky produktivní první poločas zakončil v 39. minutě Petr Šourek. Míč dostal před skoro úplně prázdnou branku a pohotově zakončil – 1:3.

Zkušené hlídaní výsledku od Kolína

Hned na začátku druhé půle udělali Mostečtí v sestavě dvě změny, přesto to nakonec na bodový zisk nestačilo. Prakticky žádnou vážnější šanci si Severočeši ve druhé půli nevytvořili, Kolínští si zkušeně hlídali dvoubrankový náskok.

SK Sparta Kolín
Tomáš Staněk (trenér): "Pro nás těžká situace, stejně jako pro všechny týmy, které hrajou o záchranu. Do Mostu jsme jeli s tím, že musíme udělat tři body, což se nám naštěstí povedlo. Výkon tomu odpovídal, šli jsme za výhrou. Zkomplikovala nám to rychlé vyrovnání po naší nedůrazné hře v pokutovém území. Naštěstí ale přidal gól Veselý a Šourek a ve druhém poločase už jsme víceméně kontrolovali hru, hráli jsme ze široka, do kombinace a mohli přidat ještě další branky. Myslím, že vítězství je naprosto zasloužené. Za nejlepšího hráče vyberu středního záložníka Kučeru."