--

--

--

0

Hosté potvrdili pozici tabulkového favorita a ve druhé půli rozhodli o jasném vítězství... Autor foto: Jiří Pojar/TJ Jiskra Domažlice

Roubal poslal hosty do vedení

Po první standardce utkání mířil nad branku Špírek, domácí odpověděli akcí Zelenky, po jehož přihrávce ale pálili domácí také nepřesně. A přesněji si nepočínal po patnácti minutách hryq ani Ježdík, který se ocitl sám před Švihoříkem, jenomže zakončil nad břevno. Ve 27. minutě domácí nezachytili Roubalův náběh a domažlický střelec se proti Krčkovi nemýlil – 0:1. Domažličtí byli v prvním poločase více na míči, oba brankáři už si útočné situace do konce první půle pohlídali.

Domácí se neprosadili...

Druhý poločas začal hodně zvolna, oba týmy už přece jen mají nahráno a pohybují se v klidném středu tabulky. Domažličtí ale přece jen ještě mohou atakovat páté místo tabulky a v 56. minutě se hostující fotbalisté dostali do dvougólového náskoku. Tentokrát Cábelíci nepohlídali Špírka a ten se trefil v druhém kole za sebou – 0:2. Králův Dvůr si střelecké pozice vytvářel jen velmi složitě, v 72. minutě měli navíc hosté k dispozici nadějný přímý kop, Krček si ale připsal povedený zákrok. Králův Dvůr se po dvou výhrách blížil každou minutou k porážce. Domácí mohl dostat do hry Hájek, jenomže Švihořík v souboji tváří v tvář zakončovateli uspěl a lapil míč do rukavic. A tak bylo po protiútoku definitivně jasno – Hrubý zůstal nekrytý na pravé straně a prostřelil Krčka – 0:3.

FK Králův Dvůr
František Barát (trenér): "Naprosto zaslouženě jsme prohráli. Fotbal, který jsme chtěli, jsme vydrželi hrát jen půlhodinu, kdy jsme měli možná i více šancí než kvalitní soupeř. Kdybychom nějakou z nich proměnili, mohlo nás to vyhecovat a přinutit se vydat ze sil. Tento zápas jsme totiž jednoznačně prohráli na fyzičku. Zápas v Táborsku na klukách zanechal dopad, za dva dny jsme nebyli schopní ze sebe únavu setřepat. Není to jednoduché, kluci chodí do práce a ta regenerace není optimální. Možná to vypadá, že to nic neznamená,ale Domažlice hrály v sobotu, my až v neděli, a na této úrovni je to znát, mám s tím už za dva roky zkušenost, po fyzické stránce jsme ve vloženém kole vždy odpadly. Vývoj utkání hrál pro hosty, dostali se do vedení z první šance, po pauze jsme dostali po chybě druhého. Snažil jsem se střídáním trochu to oživit, ale proti tak kvalitnímu soupeři je to hrozně těžké a neměli jsme ani tu správnou kliku v důležitých situacích, abychom dostali potřebný stimul bojovat s tou fyzickou nepohodou. "

J. Krček [-] - T. Šilhavý [-] , M. Kraus [-] (87. M. Vybíral [-] ) , Š. Holý [-] , J. Kabele [-] , A. Hájek [-] (62. J. Junek [-] ) , P. Ježdík [-] (62. P. Eliáš [-] ) , Š. Hlinka [-] (62. N. Mocyk [-] ) , D. Zelenka [-] , M. Sus [-] , T. Krbeček [-]