14.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

--

Kosmonosy si vyšláply na lídra ve velkém stylu

8. K. Kozma , 39. J. Flachbart (p.) , 62. J. Keszeg , 84. M. Kubelka - 89. J. Zamazal (p.)
0

Hned první jarní kolo znamenalo pro Klíčany ztrátu neporazitelnosti. Jejich katem byly výborně hrající Kosmonosy, které se tak spolu s Ovčáry dotáhly na jediný bod.

První půle pro Kosmonosy

Očekávaný šlágr prvního jarního kola proti sobě svedl vedoucí Klíčany a podobně ambiciózní Kosmonosy. Domácí nastoupili v sestavě i s novou posilou Janem Miškovským ze Zdětína. Na druhé straně se představily tradiční opory v čele se zkušeným Šelichou. Od úvodních minut drželi míč častěji na svých kopačkách domácí a podařilo se jim otevřít skóre hned z první vážnější akce. Exekuce přímého kopu se sice Flachbartovi s Miroslavem Hošťálkem příliš nevydařila, odražený míč ale z hranice vápna napálil Kozma a jeho skákavá střela skončila až v síti. 1:0. I nadále se hra odehrávala převážně ve středu pole s větší aktivitou domácích hráčů. Klíčany se pokoušely především o střelbu z větší vzdálenosti, ta ale k úspěchu nevedla. Kosmonosy tak ještě před poločasem dokázaly přidat druhou branku - pronikající Keszeg byl stažen k Krimlákem a kopala se penalta. S tou si Flachbart zkušeně poradil a dal tak domácím dvoubrankový poločasový náskok.

Další branky v síti Klíčan

Druhá půle začala beze změn a také obraz hry zůstával i nadále stejný bez větších gólových šancí. To se změnilo v 62. minutě po dalším přímém kopu, který Flachbart posadil na hlavu volného Keszega a bylo to o 3 branky. Výrazný náskok domácí hráče trochu uspal a hosté naopak začali přidávat na aktivitě a tlačit se do útoku. Největší šanci na snížení měl Předota, ale lobem přes Hošťála trefil pouze tyč. Hostům nepomohlo ani rovnou čtyřnásobné střídání v 81. minutě a hřebíček do jejich rakve znamenala 84. minuta, kdy Siřínek přenechal Kubelkovi a ten střelou mezi nohy Zamazala zvýšil na 4:0. Za rozhodnutého stavu se rozhodčí Polák rozhodl odpískat ještě dvě penalty pro Klíčany. První za ruku Kozmy, tu však Hošťálek skvěle vyrazil. Hned vzápětí se jednalo o faul stejného hráče, který už hostující gólman Zamazal přetavil v gól. O chvíli později pak Zamazal ještě skvělým zákrokem vytáhl na tyč chytrý Siřínkův lob. Kosmonosy tak zvítězily vysoko 4:1, nad pěkným utkáním se ale vznáší trochu pachuť způsobená rozhodováním sudího Poláka...

SK Kosmonosy
Jan Bažant - zraněný hráč: Získali jsme důležité tři body, za které bychom asi měli být rádi. Víc k tomu nemám co říct...

M. Hošťálek [-] - K. Kozma [-] , V. Šulc [-] (66. O. Siřínek [-] ) , J. Miškovský [-] , M. Michalec [-] , J. Flachbart [-] , J. Keszeg [-] (78. P. Kraus [-] ) , M. Šimáček [-] , J. Žižka [-] (85. P. Scheufler [-] ) , M. Hošťálek [-] , M. Kubelka [-] (85. J. Řehák [-] )