16.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2015-2016

63. L. Havel , 70. M. Jíra
0

SK Rakovník doma trošku překvapivě podlehl Mnichovu Hradišti 0:2.

První poločas branku nepřinesl

Od samého počátku se nehrála nijak pohledná kopaná. Fotbalovější ovšem byl domácí tým, a když v 17‘ Severin dlouhým pasem vysunul do brejku Červeného, tak se mohlo měnit skóre. Rakovnický útočník bohužel zamířil v dobré pozici těsně vedle pravé tyče. Ve 30‘ dlouhým pasem vysunul brankář Šimek Beneše, ale ani on nedokázal brejk přetavit ve vedoucí branku. Poslední vážnější okamžik prvního poločasu nastal ve 43‘ kdy po akci Gašpárka s Pucholtem se míč dostal k Červenému, který se pěkně uvolnil. Jeho projektil z 20 metrů ovšem letěl nad Ježkovu branku. Hosté v prvním poločase směrem dopředu nebyli vůbec nebezpeční, ale domácí nedokázali své dvě vážnější příležitosti dotáhnout do zdárného konce.

Havel s Jírou zařídili výhru pro hosty

Druhý poločas nabídl stejný obraz, kdy oba dva týmy bojovali z plného úsilí a ani jeden z týmů druhému nic nedaroval. První šance hostů v utkání přišla ve 47‘, kdy po signálu z rohu měl Šimek plné ruce práce, aby dobře umístěnou střelu vytáhl na další rohový kop. V 54‘ po zranění navrátivší Severin předal míč Červenému, který se pěkně otočil okolo Zajíčka a technicky zakončil na zadní tyč. Střela ke smůle domácích hráčů a příznivců skončila pouze na břevně Ježkovy branky. O dvě minuty později našel Fojtík z rohového kopu hlavu Severina. Domácí kapitán bohužel trefil jen stojícího obránce na brankové čáře.  Za neproměněné příležitosti přišel trest od hostů. V 62‘ Hornof podskočil dlouhý míč a Jíra se hnal osamocený na Šimka. Ten jeho střelu z vápna dokázal vyrazit jen nad sebe a pohotový Havel dorazil míč do odkryté branky – 0:1. O sedm minut bylo na straně hostů ještě veseleji, protože po individuální akci zamířil Jíra pod břevno Šimkovy branky – 0:2. Na tyto dvě branky domácí již nestihli zareagovat. Pouze Sklenka v 88‘ z volného kopu po teči orazítkoval tyč.

SK Rakovník
M. Šimek [-] - P. Hornof [-] , M. Rohla [-] (80. M. Kučera [-] ) , P. Tvrz [-] , J. Severin [-] - M. Fojtík [-] (88. P. Bohatý [-] ) , J. Červený [-] , J. Sklenka [-] , M. Beneš [-] (78. M. Jirásek [-] ) , T. Pucholt [-] - R. Gašpárek [-]

Mnichovohradišťský SK
T. Ježek [-] - R. Lakatoš [-] (81. Z. Kučera [-] ) , J. Špetlík [-] , T. Honc [-] , J. Tomašov [-] , M. Jíra [-] (91. J. Bajer [-] ) , F. Krejza [-] , L. Havel [-] (85. J. Maryška [-] ) , J. Horák [-] , T. Hofman [-] , J. Zajíček [-]

ŽK: 76. P. Tvrz - 24. F. Krejza , 36. J. Horák .
Hráči zápasu: M. Jíra .
Místo: SK Rakovník. Počet diváků: 78. Rozhodčí: Čermoch Jakub - BARTŮŠEK Zdeněk, RYBKA Zdeněk.