--

--

Slavoj se v Čížové vrátil na vítěznou vlnu

0

Českokrumlovští brali na neutěšeném hřišti v Čížové všechny body a nechali hned při první příležitosti zapomenout na týden starou prohru s vedoucím Hořovickem. Hráči se semkli a v čele s výtečným Trnkou přehráli domácí mužstvo. Byli jste se na zápase podívat? Ohodnoťte jeho úroveň, kvalitu jídla a pití, výkon rozhodčích nebo jednotlivých hráčů!

Derby v prvním poločase gól nenabídlo

Hosté s indisponovaným kapitánem V. Beránkem na lavičce začali odhodlaně. Již ve 2. minutě zpracoval dlouhý nákop P. Svoboda a přihrávkou přes celé vápno hledal parťáka z útoku Cardu. Tomu však chyběl jeden krok. Hra se odvíjela zejména ve středu hřiště, domácí se dostali k první příležitosti až ve 24. minutě po standardce, avšak hosté nebezpečí zažehnali. Naopak o šest minut později Novákův roh propadl za obránce až na Wagnera, ovšem jeho těžký kop přeletěl bránu. Netrvalo dlouho a P. Svoboda našel Cardu, jehož střelecký pokus nenašel cíl.

P. Svoboda vysvobodil hosty

Krátce po přestávce dostali domácí velkou šanci po neodmávaném autu, ovšem Trnka při brejku začal čarovat a následná Jiroušova slabá střela šla hodně vedle. Rozhodující moment zápasu přišel v 59. minutě. To Pavel Svoboda po vlastní akci napálil míč od zadní tyče do sítě – 0:1. Domácí se nevzdávali, chopili se iniciativy a Českokrumlovské přitlačili. Postrádali však dostatek klidu v koncovce, a když se k ráně dostali, byl vždy na místě Trnka. I když hosté nepřidali gól jistoty P. Svobodou, jehož vyslal střídající Jakeš do brejku od půlicí čáry, vítězství si již nenechali vzít.

(autor: F. Lippl)

Byli jste se na zápase podívat? Jak ho zvládl rozhodčí, chutnala klobáska? A co výkony jednotlivých hráčů? Nezapomeňte utkání ohodnotit díky naší novince!

TJ Sokol Čížová
Vedoucí V. Vávra: „Byl to nejhorší zápas, který jsme sehráli. Nevedlo se nám, hlavně směrem dopředu. Nic jsme si nevypracovali, včera jsme na to zkrátka neměli. Dobře hrál defenzivní záložník Kunc, hráčům do útoku se zápas vůbec nepodařil.“

FK Slavoj Český Krumlov
Útočník J. Carda: „Zápasy v Čížové nejsou pro nás tradičně příliš úspěšné, a tak jsme velice rádi, že se nám podařilo zvítězit. Utkání dala ráz už samotná hrací plocha, která není v Čízové adekvátní. Takže se hrál spíše takový bojovný fotbal. Utkání bylo plné standardek a dlouhých autů do vápna, ale my jsme je dokázali i s trochou štěstí a za přispění znovu výborného Trnky přečkat. Náš gól byl sice trochu ušmudlaný a pomohlo nám i zranění gólmana domácích, ale na to už se nikdo ptát nebude. Bylo to týmové vítězství.“

H. Holan [-] (67. L. Hošna [-] ) - L. Kunc [-] , M. Batryn [-] (77. M. Polodna [-] ) , D. Chytrý [-] , M. Held [-] , M. Rozhoň [-] , M. Brož [-] , M. Jirouš [-] , L. Dvořák [-] , R. Nečas [-] , R. Zahrádka [-]

M. Trnka [-] - F. Persán [-] (75. V. Jakeš [-] ) , L. Mravec [-] , J. Carda [-] , V. Novák [-] , J. Wagner [-] (90. J. Peťule [-] ) , P. Svoboda [-] (85. J. Grznárik [-] ) , M. Dudák [-] , J. Kabele [-] , M. Kroupa [-] , M. Svoboda [-]

ŽK: 5. P. Svoboda , 44. J. Kabele , 60. M. Svoboda , 62. J. Wagner .
Hráči zápasu: L. Kunc - M. Trnka .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: Štefan Michal - HÁDEK Jaroslav, HASÍKOVÁ Marika.