14.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Domácí nelehce ubránili svou pevnost

0

Do Žandova přijela Dolní Libchava, což byl mančaft z poloviny tabulky a očekávala se vyrovnaná bitva. Žandov byl hned pod hosty a tak vystřídání se v tabulce, bylo především na programu dne hostů. Nakonec se tak i stalo a domácí do úvodu jara vkročili pravou...

Nepříliš záživný poločas alespoň o dvou brankách

První půle byla vskutku spíše vyrovnanějšího rázu. Hned z kraje se sice dokázal prosadit Onřej Džudža v úvodní 7. minutě zápasu, když si krásně za vápnem přehodil gólmana a poslal míč na zadní tyč, ale to nebyla poslední branka poločasu. Ve 30. minutě se totiž, po sérii rohových kopů, trefil hlavou Jaroslav Havelka a remíza byla opět aktuální. Ve hře převládala nervozita, hra byla rozkouskovaná, hráči si nedokázali přesně nahrát, a tento stav bohužel panoval po většinu času v první půli. Před koncem první půle navíc dostal červenou kartu domácí Tomáš Miko a s nevýhodou, na straně domácích, se odešlo do šaten za téhož stavu 1:1.

Domácí zvrat ve druhé půli

Ve druhé půli Žandovští přidali, což bylo vzhledem k vyloučenému hráči poněkud paradoxem. Vaníček šel za domácí sám na bránu a to hned dvakrát, jenže branka z toho nebyla ani v jednom případě. Poté se po přímém volném kopu prosadil znovu Ondřej Džudža, kterému míč nešťastně prodloužil hostující obránce a dal si tak vlastňáka. To bylo v 55. minutě a domácí se tak dostali do vedení. Zbytek utkání uplynul a nic zajímavého jsme už neshlédli, tudiž zápas skončil vítězstvím domácího celku za stavu 2:1.

TJ Spartak ČKD Žandov
Václav Pluhař (Žandov): Na podzim jsme tímto soupeřem končili a navíc s ním i prohráli. Tento soupeř nám moc nesedí a vlastně jsme rádi za tři body, protože to po té červené nevypadalo lépe, než před ní. Jsou to starší zadáci a tak jsme rádi, že dnešní zápas dopadl v náš prospěch.

O. Košťák [-] - P. Štrupl [-] , T. Miko [-] , O. Džudža [-] , J. Lhotka [-] (70. J. Štěpánek [-] ) , Z. Brož [-] , L. Vaníček [-] , J. Semerád [-] , M. Plaček [-] , T. Vaníček [-] , M. Šlechta [-]