0

Vestec nenavázal na své domácí vítězství nad Křincem a prohrál na hřišti Košíka 1:3. Košík tak potvrdil, že se mu na domácím hřišti daří, v jarní části je ještě nikdo nedokázal na jejich hřišti porazit. Díky výhře Košík přeskočil Straky B a Chleby a patří mu 8. místo se ztrátou 2 bodů na 6. Hrubý Jeseník B. Vestec si nepolepšil ani nepohoršil, stále mu patří 11. příčka.

Návrat kanonýra Gušlbauera

Zajímavý zápas slibovalo utkání mezi domácím Košíkem a hosty z Vestce. Domácí se před zápasem pyšnili skvělou bilancí na domácím hřišti, když zde dokázali remízovat s Dlouhopolskem a porazit Záhornice, ani v jednom utkání neinkasovali. Hosté naopak čerpali síly z výhry z minulého kola, když dokázali zaskočit Křinec na svém hřišti a připsat si tři body. Domácí nastoupili v silnější sestavě oproti zápasu v Běrunicích, největší jejich zbraní se měl tak stát návrat jejich kanonýra Pavla Gušlbauera, který nastoupil teprve k prvnímu jarnímu utkání po dlouhé pauze. A byl to právě tento hráč, kterému patřil první poločas. Domácí se tlačili do útoku, napadali rozehrávku Vestce a získali územní převahu. Hra hostí byla chaotická a nedařila se jim kombinace, čehož domácí dokázali využít. Právě zmiňovaný Pavel Gušlbauer rozjásal domácí fanoušky poprvé v 18. minutě, kdy po krásné akci a kombinaci s Jaroslavem Votočkem umístěnou střelou poslal domácí do vedení. Tlak domácích pokračoval a vyústil v další branku do sítě hostujícího brankáře Iva Ryšavého. Kdo jiný se dokázal prosadit než opět Pavel Gušlbauer. Až druhá branka probrala z nostalgie hostující tým, který se začal více tlačit do útoku, ale narážel na pozornou domácí obranu. První poločas tak skončil pohodlným dvoubrankovým vedením domácích.

Tlak hostů zmařil pokutový kop

Hosté začali ve druhém poločase mnohem aktivněji, vytvořil si tlak a tlačil se do zakončení. To přineslo své ovoce v 53. minutě, kdy se dokázal prosadit zcela nepokrytý hostující záložník Michal Šimůnek - 2:1. Hostující radost však netrvala dlouho, o tři minuty později domácí dostali možnost zahrávat pokutový kop po faulu na Jaroslava Martínka. Hosté protestovali, jelikož podle nich se o žádnou penaltu nejednalo, ale rozhodčí již svůj verdikt nezměnil. K míči se tak postavil Petr Dušek a nezaváhal - 3:1. S daným stavem se hosté nechtěli smířit a hnali se stále do útoku, vytvořili si tlak a začali domácí přehrávat. Jejich hra oproti prvnímu poločasu byla o poznání lepší, ofenzivu hostů táhl jejich nejlepší hráč Jiří Jeník, ale buď se mu nedařilo v zakončení, nebo skvěle proti němu zasáhla domácí obrana. Košík poté zkušeně již nepřipustil žádnou změnu skóre a pohlídal si výsledek, po závěrečném hvizdu se tak mohli domácí opět radovat ze zisku dalších tří bodů na domácím hřišti společně se svými fanoušky.

TJ Sokol Košík
Jiří Kumstýř (trenér): Jsme rádi, že jsme doma zvítězili, ale bohužel jsme neudrželi doma nulu. Po fotbalové stránce jsme hráli dobře, ale soupeř nás také chvílemi zatlačil, ale dokázali jsme to ubránit.

Vestec
Ivo Ryšavý (brankář): Zápas jsme si prohráli sami a zbytečně jsme tam nechali body. První půle byla z naší strany tragická, zejména co se bojovnosti týče. Druhá už byla o něco lepší, snížili jsme, ale srazila nás vymyšlená penalta. Pokud už to byl faul, tak rozhodně nebyl ve vápně. Zároveň nechápu některé hráče soupeře, kteří vyvíjeli celý zápas tlak na rozhodčího pády a pokřikováním. Korunu tomu nasadili ve druhém poločase, kdy za stavu 3:1 se snažili vymodlit další penaltu. Tohle ve čtvrté třídě v zápase, ve kterém víceméně o nic nejde, nechápu. Ale každopádně zápas se nám nepovedl a chyba byla zejména u nás a v našem špatném výkonu.

R. Chlíbek [-] - M. Velíšek [-] , V. Kulich [-] , J. Paul [-] , P. Nechánský [-] - J. Votoček [-] , Š. Augusta [-] (52. J. Nechánský [-] ) , J. Martínek [-] - P. Gušlbauer [-] (80. M. Kučera [-] ) , J. Malý [-] , P. Dušek [-]

Vestec
I. Ryšavý [-] - J. Antoš [-] , L. Krumholc [-] , V. Kosinka [-] (74. Š. Novák [-] ) , T. Líbal [-] , J. Jeník [-] , J. Matouš [-] , M. Šimůnek [-] , Z. Němec [-] (70. P. Sedláček [-] ) , O. Antoš [-] (46. L. Barták [-] ) , J. Jeník [-]

ŽK: 68. P. Dušek , 89. Š. Augusta - 63. L. Barták .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Suchánek Zdeněk - ZAJÍČEK Josef (N), BOBEK Jaroslav (N).