21.kolo, Středočeský | Nymburk | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

--

0

Žitovlice dále pokračují na vítězné vlně, když doma dokázaly porazit Straky B s přehledem 5:2, i když první branku utkání vstřelili hosté. V tabulce tak dokázaly stáhnout náskok prvních Mcel na 7 bodů, ale Mcely mají stále zápas k dobru. Straky B tak nenavázaly na domácí výhru nad Košíkem a utrpěly na jaře již šestou prohru ze sedmi zápasů. V tabulce jim však patří 8. místo, když mohou děkovat vydařenému podzimu.

Domácí si zajistili výhru již v prvním poločase

Domácí chtěli doma potvrdit roli favorita a získat tři body do tabulky, aby udrželi kontakt s prvním týmem tabulky. Hosté v minulém kole prolomili svou smůlu a získali první tři body, když doma porazili Košík. Ve stejném duchu chtěli pokračovat i v Žitovlicích. Jako první se v utkání mohli radovat domácí, ale jejich vstřelená branka nebyla uznána pro údajný ofsajd. Aby toho pro domácí nebylo málo, ujali se vedení hosté ve 29. minutě, kdy se dokázal prosadit hostující útočník Michal Horáček. Domácí však inkasovaná branka správně nakopla a zvýšili svou aktivitu. Odměnou jim bylo brzké vyrovnání, když přesně zamířil poprvé v utkání Josef Poděbradský. Pánem na hřišti byli domácí, kterým patřil jednoznačně závěr prvního poločasu, ve kterém dokázali vstřelit tři branky a v podstatě rozhodnout o svém vítězství. Nejprve poslal domácí do vedení povedeným zakončením Martin Malý, o pár minut později navýšil vedení svou druhou brankou v zápase Josef Poděbradský. Aby toho pro hosty nebylo málo, tak těsně před koncem poločasu ještě hosté faulovali domácího hráče v pokutovém území a penaltu chladnokrevně proměnil domácí stoper Václav Gestřánek. Byla to pro něj sladká odměna po jednozápasovém půstu, kdy nemohl ze zdravotních důvodu nastoupit.

Josef Poděbradský zkompletoval hattrick

Do druhého poločasu již nemohl nastoupit domácí Martin Dohnal, který si způsobil svalové zranění, místo něj přišel na hřiště Milan Škoda. Úvod patřil hostím, kteří se nechtěli spokojit s nepříznivým stavem a snažili se s výsledkem něco udělat. Bohužel pro ně se jim nedařilo své šance využít, když jim selhala koncovka. Domácí na to zareagovali tím, že dokázali přidat další branku. Střelcem byl Josef Poděbradský, který dokázal zkompletovat svůj hattrick a poslal domácí do vedení již 5:1. Za tohoto stavu se hrál útočný fotbal z obou stran, diváci si museli přijít na své, jelikož oba dva týmy si vytvářely spoustu šancí, ale nedařilo se jim v koncovce. V 70. minutě se přeci jen hostům podařilo snížit, když dostali také možnost zahrávat pokutový kop. Míč si postavil Martin Bláha, jeho první pokus domácí brankář Jaroslav Poděbradský vyrazil, ale na jeho dorážku již byl krátký. Ve zbytku zápasu se již žádná střela neujala, a tak utkání skončilo vítězstvím domácích Žitovlic 5:2.

Žitovlice
Martin Kříž (předseda klubu): Tři body zůstali doma, takže spokojenost. Před zápasem jsem měl trochu obavy, protože jsme to museli zas lepit. Dokonce musel nastoupit Vašek Gestřánek, který byl nedávno hospitalizován v nemocnici. Jsem rád, že se mu nic nestalo a zápas zvládl. Takže si zaslouží být nominován do sestavy kola jako největší srdcař ve IV. třídě. Zápas se povedl i Pepovi Poděbradskému, který perfektně zastoupil Martin Břichnáče a dal tři branky. Pro mě jsou to hráči zápasu.

TJ Straky B
Roman Pečenka (obránce): Těžko se hodnotí zápas z pohledu hráče, ale myslím, že i když jsme hráli v trochu jiné sestavě, tak jsme začali dobře, což jsme potvrdili gólem, pak jsme bohužel narazili na naší bolest neproměňování šancí a určitě dvě tutovky nedali. Mohli jsme být klidnějši, ale po našich chybách v obraně a smolných odrazech k soupeři se pro nás zápas otočil špatným koncem. Druhý poločas byl už takový rozhádaný, protože pan rozhodčí tento zápas nezvládl (oboustranně, Žitovličtí určitě souhlasí ). Ale hrajeme 4.třídu, každý den není posvícení. Odehráli jsme snad důstojný zápas, kromě konce první půle. Doma už zas budeme bodovat.

Žitovlice
J. Poděbradský [-] - M. Dohnal [-] (46. M. Škoda [-] ) , M. Kříž [-] (62. M. Břichnáč [-] ) , R. Malý [-] , V. Gestřánek [-] - M. Novák [-] , M. Malý [-] , D. Knap [-] , J. Bednář [-] - D. Knap [-] , J. Poděbradský [-] (73. V. Holer [-] )

TJ Straky B
L. Digaňa [-] - M. Pýcha [-] (62. R. Vinkler [-] ) , M. Váša [-] , M. Bláha [-] , J. Novák [-] , L. Sluka [-] , M. Horáček [-] (70. M. Dvořák [-] ) , J. Řehoř [-] , L. Macoun [-] (86. M. Türoczy [-] ) , M. Kadeřábek [-] , R. Pečenka [-]

ŽK: 29. V. Gestřánek , 86. D. Knap - 14. M. Kadeřábek .
Místo: Žitovlice. Počet diváků: 35. Rozhodčí: ČERNÝ Roman - ŘEHÁK Martin (N), MALÝ Jiří (N).