Tachov přejel hosty z Prahy

0

Jasná záležitost domácích, kteří dál kráčí za postupem...

Tři facky během deseti minut

Hned v úvodu mířil domácí Dvořák hlavou vedle, ve velké šanci ho pak napodobil i Viterna. Na druhé straně netrefil míč Houdek, avšak následující střelu zblokovali obránci. Po 10. minutách byl ve vápně hostů sražen Kovařík a asi i trenér Jiří Němec na lavičce Zličína se divil, že se nepískala penalta. Domácí se tlačili dopředu, udeřit však mohlo na druhé straně. Tušl nešťastným odkopem "namazal" Vrkočovi, jeho gólovou střelu však Viterna zblokoval na roh. Otřepané „nedáš – dostaneš“ platilo na druhé straně. S hlavičkou Dvořáka si gólman Schopf ještě poradil, po následném rohu však byl krátký na dorážku Matase – 1:0. A o dvě minuty později bylo pro hosty ještě veseleji. Houdek dlouhým výkopem vybídl Dvořáka, ten setřásl obránce a vychutnal si i brankáře – 2:0. Desetiminutovku hrůzy pro hosty pak Tachované uzavřeli krásným signálem. Dvořák vrátil míč Knakalovi, ten posunul na Hudce, který míč posadil přesně na hlavu Sadílka, a bylo to 3:0. V závěru půle se ještě blýskl dobrým zákrokem Houdek.

Brankář se dvěma asistencemi

Druhou půli zahájili domácí tlakem a mohli poslat Zličín definitivně do kolen, ale Kovařík si v sobotu vybral kopec smůly. A tak jediným střelcem druhého dějství zůstal Dvořák, který svou druhou branku vstřelil takřka přes kopírák – dlouhý výkop domácího gólmana, odstavení obránce, úprk a chladnokrevné zakončení. Tachované pak zahodili další šance, či jejich náznaky. Zličín se mohl dočkat čestného úspěchu po střele Žáka, se kterou si však poradil Houdek. Vzhledem k dostatečnému náskoku mohl trenér Michálek vystřídat všechny náhradníky, a tak si svůj premiérový start v divizi odbyl i mladý brankář Žipaj.

Report byl vytvořen ve spolupráci s naším dopisovatelem Janem Vydrou.