--

--

Milevsko porazilo Klatovy a udělalo důležitý krok k záchraně

0

Dvě kola před koncem mají vzduchotechnici náskok čtyř bodů před Zličínem, u kterého hrozí, že také sestoupí...

Vcelku nuda

Klatovy sice vyhráli poslední tři utkání v řadě, na jihu Čech jim ale nebylo přáno. Naopak milevští chtěli zareagovat na prohru Zličína s Aritmou a odskočit do klidnějších vod. Ve 21. minutě padla první branka zápasu, Dvořák se dostal k balónu na hranici vápna a jeho tvrdou střelu zastavila až síť. Ve zbytku poločasu už k vidění žádná větší šance nebyla, hra se odehrávala mezi vápny.

Druhá půle už byla lepší

Pár okamžiků po startu druhého dějství upadl ve vápně Ondřej Kosobud po zatáhnutí za dres a sudí odpískal pokutový kop. Ten si vzal na starosti Komárek a přidal domácím trochu více klidu. Milevským jako by postupem času začaly docházet síly, naopak Klatovy zvýšily své nasazení a odměnou jim byl gól na 1:2. Po skrumáži ve vápně se nejlépe zorientoval Janda a snížil. Nic dalšího se už ale jak Klatovům, tak Milevsku nepovedlo, a domácí tým může slavit zisk třech bodů.

SK Klatovy 1898
P. Kotrba (Klatovy): "Zápas se začal v opatrném tempu a čekalo se na chybu. Ta přišla z naší strany, kdy obrana ustupovala před útočníkem, a ten měl dostatek času vystřelit před naším gólmanem a střela zapadla za jeho záda. Pak byla hra vyrovnaná, ale bez velkých šancí. Druhý poločas jsme udělali penaltu a domácí hráč se nemýlil. Pak jsme začali drobet aktivněji a měli nějaké šance, jednu proměnil Janda, ale víc nám nebylo přáno."