Zličín porazil Hořovicko a skončí nejhůře třináctý

0

Góly na začátku a na konci zápasu vynesly Pražanům veledůležité tři body...

Dvě pecky

Pražský celek měl jasný cíl, vyhrát a udržet si třináctou příčku. A to se mu také povedlo. Hned v 1. minutě byl na hranici pokutového území faulován domácí fotbalista a Macek nařízený pokutový kop proměnil. Hořovičtí v 17. minutě přišli s odpovědí, taktéž díky penaltě. Tu pro změnu proměnil Hájek a začínalo se od nuly. Ve zbytku poločasu měli navrch hosté. Jejich úniky, kdy šli snad třikrát či čtyřikrát sami na branku, ale gólovou radostí neskončily. Jednou už nedokázali po kličce gólmanovi dopravit balón za brankovou čáru, jindy se zaskvěl brankář nebo zachraňoval dobíhající obránce. Dominance hostujícího celku tak nebyla využita a Zličín mohl být rád za remízový stav.

Jediná šance Zličína skončila gólem

Druhý poločas vypadal podobně. Západočeši drželi balón a Pražané se bránili a doufali v brejky. Z prakticky jediné šance se podařilo Zličínu ale skórovat. V samotném závěru zápasu vyrazil Herco míč na roh vápna, z něhož vrátil balón na malé vápno jeden z domácích fotbalistů a hlavou se trefil Kasík. Během párminutového nastavení se už opařené Hořovicko na nic nezmohlo, a tak skončila jeho úctyhodná vítězná série. Nutno dodat, že velmi nešťastně.

SK Hořovice
L. Kaufman (Hořovicko): "80 minut jsme dominovali zápasu, bohužel jsme se i v těch největších šancích nedokázali prosadit. Podle počtu šancí měl zápas skončit 4:1, 5:2 pro nás. Zličín z ojedinělé šance ve druhém poločase dal gól a zápas strhnul na svou stranu. Samozřejmě jsme zklamaní, protože tohle nebyl zápas, ve kterém bychom měli přerušit naši sérii. Určitě jsme to nechtěli a mrzí nás to. Bohužel, takový je někdy fotbal, že neproměníte ani ty největší šance."