16.kolo, Středočeský | Beroun | IV. třída sk. A, 2015-2016

--

--

--

--

Tým ENDECO Zdejcina vyhrál svůj další zápas a pojistili si tak Mistrovský titul ve IV. A třídě!!

0

Chyňava B přivítala v sychravém dni na svém domácím hřišti tým ENDECO Zdejcina. Utkání, které se odehrálo na 1. Máje nabídlo několik zajímavých okamžiků, lépe ze zápasu nakonec vyšel tým ze Zdejciny, domu si odvezli tři body, další výhru v řadě a hlavně jistotu MISTROVSKÉHO TITULU. Za tuto sezonu se zdejcinským povedlo vyhrát skoro všechny zápasy, na kontě nemají ani jednu prohru, pouze jedenkrát remizovali. Po 16. kolech tak mají jistotu prvního místa v tabulce a postup do III. A třídy.

Na fotbalovém hřišti pořekadlo - 1. Máj lásky čas - neplatí...

Utkání začalo výkopem v 17:00 za nevlídného počasí na hřišti Chyňavy, rozhodčím tohoto utkání byl pan Zdeněk Veverka. Do zápasu nastoupily oba týmy opatrně, ani jeden nechtěl prohrát a na hře to bylo zpočátku znatelné. V úvodu se na obou stranách spíše bránilo. Ve třinácté minutě přišel první trest v podobě žluté karty, Milan Chovančík ze Zdejciny jí uviděl poté, co se rozhodčímu nezdál pohyb který udělal při přímém kopu soupeřů. Chyňava zkusila několikrát vystřelit na branku hostů, ale Martin Šafránek v bráně exceloval a každou střelu v klidu vychytal. Ve dvacáté minutě se z půlky hřiště s balonem rozeběhl Milan Chovančík, vyhl se několika hráčům z Chyňavy a přesnou střelou dopravil balon po zemi přímo do sítě. Touto střelou tak poslal svůj tým do vedení. I když bylo od obou týmů k vidění několik dalších střel, tak druhého gólu se v první poločase diváci nedočkali. Na hřišti byla znát rivalita, na obou stranách se vidělo několik hraničních zákroků, ale rozhodčí žádný neohodnotil kartou. Na přímé kopy byl ale zápas bohatý, většina z nich byla pro domácí, některé odpískané situace ale nechápali ani sami hráči. Do šaten se v poločase odcházelo za stavu 0:1 .

Zranění, góly a další výhra Zdejciny.

Do druhého poločasu nastoupili hráči jak Chyňavy tak Zdejciny s chutí vstřelit více branek a vyhrát. Začátek druhé půle byl v spíše v režii hostů. Balon drželi na svých nohách. V padesátétřetí minutě přišlo první střídání na straně domácí Chyňavy, z hřiště šel obránce Michal Kříž a za něj nastoupil Martin Bílý. Ihned po vystřídání se ještě v padesátétřetí minutě trefil do sítě domácích David Vokáč, spoluhráč Milan Chovančík mu přesně přihrál do vápna a kapitán poslal svojí střelu za záda brankáře Grygara a upravil tak skóre na 0:2 . Tři munuty poté opět střídala Chyňava, hráč Martin Husák nahradil na hřišti Martina Kšíra. Hra byla opět spíše vyrovnaná, bylo k vidění několik šancí na obou strannách hřiště ale ani jeden z týmů své střely neproměnil. Další kartu vytáhl pan rozhodčí v padesátésedmé minutě, při souboji o balon upadl chyňavský hráč Luboš Kosprd přímo pod nohy hráči Zdejciny Patrikovi Krokovi, ten se chtěl vyhnout a ležícího hráče přeskočit. Rozhodčí situaci vyhodnotil jako faul a Patrik Kroka tak obdržel žlutou kartu. Hráč domácích ležel ještě chvíli na hřišti a chyňavští se dožadovali vyššího trestu, jelikož si mysleli, že Kroka Kosprda kopl do halvy. Rozhodčí ale nechal hráče odejít za postranní čáru a hra pokračovala. V šedesátétřetí minutě poprvé střídali hosté ze Zdejciny, Radka Roubala nahradil Jaroslav Vandas, a dvě minuty na to se s třídalo i u domácích, kdy hřištěl opustil Luboš Kosprd a nastoupil Miroslav Krmenčík. Skóre se změnilo v šedesátésedmé minutě, zdejcinští neuhlídali hráče Martina Bílého, ten se dostal na vápno a po centru svého kolegy se trefil do sítě hostů a snížil tak brankový rozdíl na 1:2 . Po rozehrání hry na středu hřiště se od domácích balon dostal za bránu hostů a tak se rozehrávalo od brány, brankář Šafránek odkopl a balon a svezl se k zemi. Rozhodčí si toho nejprve nevšiml, ale zdejcinští svojí opoře v bráně hned běželi na pomoc a tak se hra přerušila. Na hřiště byl povolán i vedoucí mužstva Koláček s lékarničkou. Zaskakující brankář Pikl si už běžel pro brankářské rukavice a začal se převlékat, aby mohl nahradit kolegu Šafránka v bráně, jelikož jeho zranění nevypadalo vůbec dobře. Ošetření trvalo několik minut a fanoušci hostů, kteří opět dorazili v hojném množství, začali být nervózní. Nakonec se Martin Šafránek po ošetření vrátil na hřiště a mohl být dál oporou svého týmu v brance. Zdejcina v tomto utkání měla na zranění smůlu, chvíli po ošetření Šafránka dostal křeč Miroslav Záruba a musel za čáru. Naštěstí to nebylo nijak vážné a a mohl se také vrátit do hry. V sedmdesátépáté minutě přišlo opět střídaní u domácích, Luboše Jelínka vystřídal Zdeněk Steiner. Ihned po vystřídání padla další branka, Jiří Roll ze Zdejciny se dostal k balonu, nahrál na Davida Vokáče a střílel, brankář Grygar balon vyrazil, ale ten se odrazil zpět do hřiště a domácí hráč ho nešťastně trefil a míč zaplul do sítě. Tento gól byl připsán Vokáčovi a hosté vedli 3:1 . V sedmdesátédeváté minutě padl poslední gól od hostů, kdy se trefil Martin Lepšík . Poslední branka zápasu padla v osmdesátédeváté minutě, podruhé se trefil za domácí tým Martin Bílý, podle všeho byl hráč v ofsajdu, ale pomezní rozhodčí ho neodmával. Hosté protestovali, jelikož pomezní stál opřený o zábradlí a hry se vůbec nevšímal, ale hlavní rozhodčí branku uznal. Hra byla nastavená o pět minut, ale nic dalšího zajímavého se na hřišti již neodehrálo. Rozhodčí hru ukončil a utkání skončilo výsledkem 2:4 . Tři body vezli domu hosté ze Zdejciny a zajistili si tak titul a postup do vyšší III. A třídy z prvního místa. Zdejcinští fanoušci opět nezklamali a bylo jich více jak domácích.

SK Chyňava B
Z. S.: Zápas jsme chtěli vyhrát. Jako každý tým v naší třídě i my by jsme rádi vzali Zdejcině vítězství v zápase, ale nepovedlo se a Zdejcina tak na našem hřišti mohla oslavit jistotu postupu. Příště chceme hrát lépe a vybojovat body.

OK ENDECO Zdejcina
Martin Šafránek - brankář: Do zápasu jsme šli vyhecovaní z možnosti zajištění titulu a postupu do vyšší třídy. Což se nám nakonec povedlo a máme z toho velikou radost!

O. Grygar [-] - R. Lepič [-] , M. Čermák [-] , T. Trávnička [-] - L. Jelínek [-] (75. Z. Steiner [-] ) , P. Vlček [-] , M. Lhoták [-] , J. Hakl [-] - M. Kšír [-] (56. M. Husák [-] ) , L. Kosprd [-] (65. M. Krmenčík [-] ) - M. Kříž [-] (53. M. Bílý [-] )

M. Šafránek [-] - K. Bína [-] , P. Kroka [-] , J. Rotta [-] , R. Roubal [-] (63. J. Vandas [-] ) - J. Roll [-] , M. Záruba [-] (78. D. Pikl [-] ) , O. Choc [-] , M. Lepšík [-] - M. Chovančík [-] , D. Vokáč [-] -

ŽK: 13. M. Chovančík , 57. P. Kroka .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: VEVERKA Zdeněk - KRBEC Karel (N), BUDÍN Zdeněk (N).