2. T. Kebl , 7. P. Micák , 34. P. Janura , 40. J. Gondek , 59. P. Janura , 70. P. Janura , 89. J. Gondek - 23. R. Karták
0
Po dvou zápasech bez gólu si Kaplice zastřílela

Poločas rozhodl

Po dvou venkovních duelech, v kterých vyšli Spartakovci střelecky i bodově naprázdno přivítali v domácím prostředí v derby nováčka z Loučovic. Domácí trenér Malický se sice musel obejít bez distancovaného Štrbačky, radost mu však dělal návrat do sestavy v podání tria Janura, Kebl, a Románek. Kapličtí před vlastními diváky body nerozdávají, a tak i v tomto duely patřily za favority. Rtuť teploměru se pohybovala lehce nad nulou, ale domácí fanoušci se velice brzy zahřáli. Už ve druhé minutě se totiž Kaplice ujala vedení. Rohový kop z pravé strany zahrával Kebl, centr sice obránci odvrátili, ale u volného míče byl dříve právě Tomáš Kebl a utaženou placírkou poslal balon přízemní prudkou střelou přesně k tyči, 1:0. Vstřelený gól domácí nabudil a na hostujícího brankáře se valil jeden útok za druhým. V šesté minutě další roh Spartakovců, loučovický obránce Koutský hlavou poslal míč do břevna vlastní svatyně, následně zakončoval Marek pouze nad branku. Hned v následující minutě už to o dva góly přece jenom bylo. Domácí zakombinovali po pravé straně, první centr se sice nepovedl, ale na levé straně se míče zmocnil Gondek, centr odvrátili bránící zadáci jen k nohám Patrika Micáka, jenž napálil balon k levé tyči, 2:0. Domácí hráli s chutí a dokázali si vypracovat i další gólové příležitosti. V deváté minutě se až před brankáře proháčkoval Daniel, střelou po zemi Hüttnera nepřekonal. Ve čtrnácté minutě spolupráce krajních záložníků, po přihrávce Marka zakončoval opět Daniel, tečovaná střela minula vzdálenější pravou tyč. Po čtvrthodině hry zatáhl míč po levé straně Gondek, na hranici velkého vápna našel trestuhodně volného Radka Řežába, ten však mířil pouze nad břevno hostující branky. V devatenácté minutě hostující stoper Koutský nastřelil při odkopu pouze atakujícího Januru, ten šel rázem zcela sám na branku, zakončoval po zemi, ale Hüttner svůj tým znovu podržel. Vzápětí pronikl zleva do vápna kaplický kapitán Gondek, zpětnou přihrávkou oslovil Januru, ten však v tomto případě střílel vedle levé tyče. A zákonitě za neproměněné tutovky přišel trest v podobě inkasovaného gólu. Po akci z pravé strany se až před brankáře dostal Rudolf Karták a přesnou střelou k zadní tyči dokázal překonat brankáře Říhu, 2:1. Ve dvacátésedmé minutě pak stejný hráč hlavičkoval po centru z levé strany pouze nad branku Spartaku. Ten kdo by po kontaktním gólu očekával drama, by se mýlil. Zbývající minuty prvního poločasu se opět odehráli v režii Spartakovců, kteří znovu svému soupeři gólově odskočili. Ve třicátétřetí minutě loučovický obránce obranným skluzem vyslal do samostatného úniku Řežába, ten však sám před brankářem neuspěl, Hüttner znovu neinkasoval. Hned v následující minutě však přece jen lovil míč ze své sítě znovu. Řežáb kolmou přihrávkou vysunul Petra Januru, který křížným pokusem dokázal loučovického brankáře prostřelit, 3:1. Pět minut před pauzou měli výhodu přímého kopu Kapličtí. Střelu Janury Hüttner vyboxoval. Následoval rohový kop, ten byl rozehrán nakrátko, Kebl se protáhl do vápna, zpětnou přihrávkou předložil míč Josefu Gondekovi, a ten zblízka pohodlně skóroval – 4:1. V poslední minutě první půle pak hostující gólman zneškodnil další gólovou příležitost Janury. Po prvním poločase měli kapličtí pohodlný tříbrankový náskok, ale vzhledem k počtu vyložených gólových příležitostí, mohlo být jejich vedení ještě výraznější.

Červená a tři góly

Po změně stran se i nadále hrálo za neustálého deště. Po deseti minutách hry zahrozili hosté. Tóth našel před brankou volného Kartáka, jeho střelecký pokus olíznul pouze břevno. V 59. minutě měli hosté trestný kop téměř na polovině hřiště. Ledabylým rozehráním však nabídli míč Kaplici, která se v přečíslení hrnula na branku soupeře, Daniel našel na hranici vápna Petra Januru a ten elegantním padáčkem přehodil jinak výborně chytajícího Hüttnera, 5:1. Hosté tento moment u rozhodčího reklamovali, neboť dle nich údajně vůbec nerozehráli, ale neuspěli. Hostující kapitán Koutský si v 59. minutě vysloužil od rozhodčího tentokrát za řeči druhou žlutou a s červenou musel předčasně z hrací plochy. Dvacet minut před koncem navíc Spartakovci oslabenému soupeři přidali další gól. Po pěkné kombinaci Kebla s Řepou postupoval sám na branku Petr Janura a po kličce brankáři pohodlně skóroval, 6:1. Vzápětí pálil nebezpečně s chutí hrající Jakub Řepa, branku soupeře těsně minul. Čtvrthodinu před koncem se zprava do vápna vřítil František Marek, pálil tvrdě po zemi, Hüttner zasáhl reflexivně nohama a byl z toho pouze roh. V 87. minutě si pak loučovický brankář poradil i s nepříjemnou skákavou střelou Gondeka. To už déšť přešel ve sněžení, když se zápas chýlil ke svému konci. Gól měl na noze i hostující Toman, mířil však pouze nad branku promrzlého gólmana Říhy. Definitivní podobu výsledku pak dali Kapličtí minutu před koncem. Josef Gondek se rozběhl po levé straně, před vápnem si stačil míč narazit s Řepou a přízemní střelou upravil na konečných 7:1.

Statistiky zápasu: 13:4, mimo 10:3, rohy 9:2, fauly 10:18

TJ Spartak Kaplice
Libor Granec (vedoucí mužstva domácí): Po dvou venkovních zápasech bez vstřeleného gólu a získaného budu jsme si doma spravili chuť vysokým vítězstvím v derby s nováčkem z Loučovic. Pokud to dovolí počasí předehrajeme příští kolo doma s lídrem tabulky z Trhových Svinů.

Vltavan Loučovice
Jiří Hošek (trenér hosté): Domácí nás předčili ve všem. Byli všude, chtěli hrát a dali nám výprask. Nejhorší výkon venku a korunu tomu dal rozhodčí. Nikoho neomlouvá nadávání sudímu, ale musí se trestat obě strany. Nikde to nebude lehké a my si musíme každý uvědomit, co jsme dělali špatně a poučit se z toho.

Počet diváků: 75. Rozhodčí: Syrovátka Jan - KOCINA Martin, MAREK Jan.