2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2016-2017

--

--

Hlubina přetlačila Vratimov

0

Hlubina šla v prvním dějství do jenobrankového vedení. To navýšila ve druhém poločase. Vratimov stačil už jen snížit.

Ve svém prvním soutěžním utkání ročníku 2016/2017, zajížděli Vratimovští na hřiště domácí Unie Hlubina. Unie v předloňské sezóně postoupila do 1.A třídy, kde hrála v „A“ skupině a do skupiny „B“ byla letos přeložena administrativně. Diváci, kterých se sešlo na hřišti v centru Ostravy sto padesát, byli zvědavi na vzájemnou konfrontaci týmů, které se ještě v této soutěži nepotkali. Obě mužstva hrála z počátku velmi opatrně a nechtěla se pouštět do žádných útočných dostihů. Domácí ovšem působili velmi sebevědomě a svým důrazem a pracovitostí nedávali borcům z Vratimova moc prostoru ke kombinacím, které i díky nepřesnostem na hostujících kopačkách, pozbývaly efektu. Do první velké šance se dostal v 8 minutě po centru z pravé strany hostující Osvěčík, ale nepřesvědčivým zakončením branku Otoupalíka netrefil. O dalších pět minut později předvedli hosté pěknou kombinaci a byl to opět Osvěčík, který se řítil sám na domácího gólmana, ovšem ten včasným vyběhnutím znemožnil hostujícímu forvardovi efektivnější zakončení a míč nohou vyrazil. Hráči Hlubiny začali být také aktivnější a vydatně zaměstnávali Vratimovskou obranu, ovšem své slibné příležitosti nedokázali dotáhnout ke kýžené vedoucí brance. V 18 minutě se již fanoušci Hlubiny dočkali, když ve středu hřiště vybojoval míč domácí Krčmařík, který se nerozpakoval, z hranice šestnáctky vypálil a po teči hostujícího obránce Valenčina doputoval míč se štěstím do branky bezmocného Kubaly. Tato šťastná trefa domácí Unii povzbudila a byla jednoznačně lepším mužstvem. Vratimovské tato branka rozhodila natolik, že se po zbytek první půle nedokázali přes pozornou domácí obranu vůbec prosadit a jejich útočné výpady končily před pokutovým územím domácích nebo v rukavicích bezchybného Otoupalíka. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí Unii.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté a začali se prosazovat svou kombinační hrou, ovšem nechávali vzadu otevřená vrátka, kterými rychlonozí domácí celkem jednoduše procházeli. Obrovskou šanci hned v úvodu „zazdili“ domácí, jejichž útočník šel sám na Kubalu, ale jeho zakončení bylo velmi nepovedené a hostující brankář si s jeho sólem lehce poradil. Hráči Hlubiny si v úvodu druhé půle vytvořili i další nadějné příležitosti, ovšem v koncovce selhávali. Vratimovští ovšem postupem času začali kontrolovat hru a byli o poznání aktivnější než v první půli. Domácí jakoby se začali strachovat o výsledek a přenechali aktivitu na kopačkách hostů, kteří si vytvářeli slibné příležitosti a jen díky skvělému Otoupalíkovi, který střelce Vratimova doslova vymazal, udrželi hráči Hlubiny těsný náskok. Když už se zdálo, že vyrovnání je jen otázkou času, udělala v 75 minutě hostující obrana fatální chybu. Otoupalík po odkopu od branky poslal míč daleko na Vratimovskou polovinu, kde v hlavičkovém souboji s domácím hráčem na míč nedosáhnul hostující Škorik a nikým nezajištěný domácí útočník se ocitnul sám s míčem před Kubalou, kterého sice neprostřelil, ovšem míč se odrazil pro domácí tak šťastně, že jej střídající Fojtášek uklidil k tyči a domácí tak zvýšili své vedení na 2:0. Jenže Vratimovští nehodlali složit zbraně a vrhli vše do útoku, s cílem utkání jakýmkoliv způsobem zvrátit, jenomže další vyložené šance nebyli schopni proměňovat. Dvakrát se před domácí brankou objevil Svěnčík, ale ani on na výtečného Otoupalíka nevyzrál. V 79 minutě sice vykřesal pro Vratimov jiskřičku naděje Pohludka, který se prosadil střelou k tyči, ovšem další zdramatizování zápasu už domácí nedovolili. Vratimovští sice po bodu sahali v nastaveném čase, když si na přesný Svěnčíkův pas naběhl Škorik, ovšem i jeho skvělou hlavičku neméně parádním zákrokem zlikvidoval zkušený domácí gólman Otoupalík, kterého po tomto zápase musí na Hlubině velebit. Úvodní utkání v sezoně tak borcům z Vratimova nevyšlo a ze hřiště Unie Hlubiny odjeli s porážkou 2:1.

FC Vratimov
Jiří Hořínek (trenér): První poločas jsme vyloženě prospali. Chyběl nám pohyb, hodně jsme kazili a nemělo to šťávu. Dostali jsem se sice do šancí a měli i dvě tři tutovky, ale nejsme schopni je proměnit! Hráčům jsme trochu důrazně v poločase promluvili do duše a druhá půlka už byla z naší strany lepší… jenže pak zase vyrobíme chybu a musíme to honit. Měli jsme tam i další gólovky, ale Ťoupec nás vychytal. Na druhou stranu i Hlubina měla taky spoustu šancí, které neproměnila…Když ale nebudeme na sto procent koncentrovaní od začátku je potom těžké se dostat do zápasu…Je to ale první zápas. V příštím se v tomto ohledu musíme výrazně zlepšit…