5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2016-2017

--

Datyně nadále vítězí

37. R. Baláž , 50. P. Kubiena , 52. L. Stebel , 69. D. Zoubek (vl.) , 75. T. Kaduch - 20. T. Kisza , 79. M. Sniegoň
0

V prvním poločase obě mužstva vsítila po jedné brance. Po přestávce zvýšili domácí obrátky a utekli hostům až o čtyři branky. Bystřice už jen v závěru korigovala.

Domácí potvrdili dobrý vstup do soutěže a Bystřici nedali téměř žádnou šanci. Vítězství se však nerodilo lehce. Především v prvním poločase vázla mezi našimi fotbalisty kvalitní přihrávka a často ztráceli míč. K tomu hosté udeřili po ojedinělém dlouhém vhazování, kdy domácí obrana nezachytila hlavičkujícího Kiszu, který přehodil Vasilka (0:1). Do poločasu však vyrovnal po dobré přihrávce Stebela Baláž, který uklidil míč k tyči (1:1).

Nástup do druhého poločasu byl perfektní. Hosté se pořádně nedotkli míče a už prohrávali o dvě branky. Nejprve po dobrém výkopu Vasilka propadl míč za obranu, kde si ho našel Kubiena, brankáře přehodil a mohl slavit (2:1). Neuběhly ani dvě minuty a domácí se radovali znovu po ose Kubiena-Baláž si míč v pokutovém území našel Stebel a míč jistě poslal do brány (3:1). Tyto branky domácím dodaly klid a začali předvádět útočný fotbal, který je zdobí. Po další střele Baláže, kterou brankář vyrazil, Kubiena míč ještě přihrál pod sebe, kde Neuman i za pomocí teče hostujícího obránce dostal do sítě (4:1). Na páté brance se podílel také střídající navrátilec Ondruš, který přihrál Kaduchovi a ten z většího úhlu propálil míč až do sítě (5:1). Hosté už jen snížili velmi pěknou střelou k tyči (5:2).

Text zdroj: TJ Dolní Datyně-Havířov-facebook

TJ Havířov - Dolní Datyně
Zdeněk Menoušek (trenér): Spíš nám ta pauza pomohla, protože se nám aspoň vrátili do sestavy někteří kluci, co hrát nemohli.V nástupu do druhé půle nám vyšly dvě kombinace, rychle jsme se chytili a pak už to šlo. Mohli jsme dát i více gólů. Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/fotbal_region/datyne-se-udrzely-na-vitezne-vlne-20160906.html

TJ Bystřice
Jan Polák (trenér): Vzhledem k tomu, v jakém složení jsme nastoupili, to žádná ostuda nebyla. Dorostenci odehráli výborný zápas, nemůžu proti nim říct půl slova, některé chyby jdou na vrub nezkušenosti. Dva góly byly smolné, padly po tečovaných střelách. Rozhodli jsme se otevřít hru, inkasovali jsme ještě dvakrát Zdroj: http://fm.denik.cz/fotbal_region/ohlednuti-za-fotbalovymi-zapasy-okresnich-tymu-20160907.html

J. Vasilko [-] - A. Kučera [-] (76. M. Ondruš [-] ) , L. Stebel [-] , Y. Batiha [-] , P. Tomašák [-] , P. Kubiena [-] , T. Wojtyna [-] , R. Baláž [-] (82. O. Kulich [-] ) , R. Miczka [-] , T. Kaduch [-] , V. Neuman [-]