7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2016-2017

--

Vratimov ztratil dvoubrankové vedení

15. T. Tříska , 28. J. Hovůrka (vl.) - 42. T. Izaiáš , 78. J. Kociolek
0

Po půhodině vedl Vratimov už o dvě branky. Přesto své vedení neudržel a musel se spokojit s remízou.

V 7.kole přivítali vratimovští na svém hřišti ambiciózní mužstvo Baníku Albrechtice, kterému skvěle vyšel vstup do soutěže a před tímto kolem atakoval přední příčky tabulky. Domácí Vratimov naopak výsledkově zatím tápe, a tak byl favorit před tímto zápasem vcelku jasný. Díky vynuceným absencím některých stabilních opor, musel i v tomto utkání trenér domácích Hořínek zahýbat sestavou a příležitost dostali i hráči širšího kádru. Kvůli předešlému vytrvalému dešti se utkání hrálo na silně podmáčeném terénu, ale obě mužstva se s tímto srovnala více než dobře a hrál se velmi kvalitní fotbal. Po úvodním vzájemném oťukávání se domácí chopili aktivity a byly jednoznačně lepším mužstvem. Albrechtičtí se sice také pokoušeli být aktivní, ale jejich hra postrádala přesnost a nápaditost. Vratimovští se díky rychlým kombinačním akcím dostávali na dostřel Hekerovy branky a byli v těchto činnostech nebezpečnější. Poprvé udeřili domácí v 15 minutě, kdy Hottek poslal přesnou kolmici do šestnáctky na rozběhnutého Osvěčíka, jenž krásným pasem našel na zadní tyči Tomáše Třísku, pro kterého už nebyl problém uklidit míč do sítě. Vratimov se tak hned v úvodu dostal do vedení. Hostující tým se sice snažil a podnikal taktéž nebezpečné výpady, ale bez gólového efektu. Velkou šanci měli hosté ve 26 minutě, kdy domácí stoper Hottek váhal s rozehrávkou, ale svou chybu bleskově napravil a nedovolil albrechtickému forvardovi úspěšně zakončit. Vratimovští potvrdili svůj dobrý výkon v první půli ve 28 minutě, kdy se na pravé straně prodral do vápna aktivní Adámek, který předložil nezištnou zpětnou přihrávku Pařenicovi a ten i s pomocí teče jednoho z bránících hráčů poslal vratimovské do dvoubrankového vedení. Zaskočení hosté i nadále vyvíjeli útočnou aktivitu, ale jejich akce končili většinou v zámezí, nebo v rukavicích jistého Kubaly ve vratimovské svatyni. Ve 42 minutě se ale domácí nechali strhnout hrou natolik, že po rohovém kopu propadli a zapomněli na zadní vrátka, čehož rychlonozí Albrechtičtí využili k brejku, když nepovedenou střelu svého spoluhráče dorazil i za cenu zranění u zadní tyčky Izaiáš a snížil na 2:1.

estliže v první půli byly lepším mužstvem vratimovští, obraz hry se ve druhém poločase razantně změnil. Hosté zvýšili své úsilí, začali lépe kombinovat a domácí přehrávali. Vratimovští nastoupili do druhé půlky se zabezpečenou obranou a s cílem vyrážet do rychlých brejků. V 51 minutě se uvolnil na pravé straně T.Tříska, který našel ve vápně nabíhajícího Adámka, ale ten nasměroval míč ve vyložené pozici těsně nad břevno. Velké emoce vyvolala situace z 53 minuty, kdy se po pěkném sklepnutí od Osvěčíka dostával za obranu Pařenica, kterého zezadu „sestřelil“ Albrechtický stoper Korzeniowski, ale k překvapení všech, za zmařenou vyloženou situaci obdržel od sudího pouze žlutou kartu. Hosté přesto pokračovali ve své zvýšené aktivitě a zatlačili domácí do hluboké defenzivy. Vratimovští jakoby se báli o výsledek, začali míče pouze odkopávat a nebyli se schopni prosadit ani v osobních soubojích. V 69 minutě měl na kopačce třetí branku pro domácí Pařenica, ale prudký Pohludkův pas nedokázal usměrnit mezi tři tyče. V 78 minutě se hosté dočkali kýžené vyrovnávací branky, když se po standardní situaci a zmatku v pokutovém území nejlépe orientoval Kociolek a bylo srovnáno. Hosté se však nechtěli spokojit pouze s bodem. Bušili i nadále do vratimovské obrany, ale rozdílový gól se jim již vstřelit nepodařilo, zvláště když viděl hostující kapitán Věčorek v 89 minutě druhou žlutou kartu za faul na Pařenicu a musel předčasně do sprch. Vratimovští ale početní převahu neměli čas využít a toto velmi kvalitní utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou 2:2.

FC Vratimov
Jiří Hořínek (trenér): Dnes jsme hráli dobře pouze v první půli…Bohužel jsme zase dostali gól v závěru poločasu, což už je potřetí za sebou! Ve druhé půli nás soupeř zatlačil a byl lepší, důraznější a my jen čekali, co se bude dít… Měli jsme tam i šance na zvýšení skóre, ale nic nám tam už nespadlo. Remíza mě hodně mrzí, protože jsme si na ně věřili a měli to i dobře rozehrané…Ale Albrechtice mají dobrý mančaft a ve druhém poločase nás přehráli. Remíza je myslím zasloužená…