10.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2016-2017

--

Bukovec vyhrál skvělým finišem v závěru

5. K. Kantor , 21. L. Liberda (vl.) , 68. J. Krenželok , 72. B. Mucha , 77. M. Kantor , 88. J. Koper - 19. V. Zowada , 33. J. Rusz , 53. J. Szturc
0

I když šli hosté na počátku druhé půle do vedení, Bukovec čtyřmi góly strhl výhru na svou stranu.

Během týdne se sice přes Bukovec přehnala sněhová vánice, ale i přesto jsme zápas odehráli na dobře připraveném hřišti. I přes docela nepříznivé počasí dorazil už na žáky hodně diváků. Před zápasem žáků měli své první utkání za sebou hráči přípravky (Bukovec - Třinec 7:9). Žáci, ale odčinili prohru přípravek a deklasovali celek z Oldřichovic 9:4. Tento úspěch žáků určitě mnoho mužů navnadil na dobrý výkon. V zápase jsme se museli obejít bez dvou hráčů základní sestavy F. Zogaty a M. Zogaty. Zápas začal ve velkém tempu, hra se přelévala ze strany na stranu. Na úvodní trefu utkání se nemuselo čekat dlouho. V páté minutě J. Koper podržel míč i hráče na zádech, následně míč přistrčil J. Krenželokovi a ten namazal K. Kantorovi, který zamířil přesně k tyči 1:0. Další velkou šanci měl J. Koper, který se dostal do šance po ose H. Marekwica a T. Chrascina, ale bohužel bránu přestřelil. O pár minut později se k přímému kopu z 30 metrů postavil J. Krenželok. Jeho pokus skončil jen na břevně hostující brány. Hrádek hrozil hlavně z rohových a přímých kopů, ale byli neúspěšní. Naše útoky byly zpočátku vedené po pravé straně přes L. Lyska, jenže tři dobré příležitosti k nahrávce (centru) do šestnáctky bohužel zpackal. A tak zákonitě přišel trest (pořád stejná písnička, jak v minulých zápasech "nedáš, dostaneš"). J. Krenželok zkazil přihrávku na útočné polovině. Hrádecký V. Zowada s míčem prošel přes několik obránců až na dostřel brány a z 20 metrů si všiml vyběhnuvšího V. Byrtuse a krásným lobem vyrovnal 1:1 (19. minuta). O další dvě minuty jsme ale opět převrátili skóre na svou stranu. Rohový kop J. Krenželoka hosté odrazili za šestnáctku k H. Marekwicovi a ten za pomocí teče Hradeckého hráče skóroval 2:1. Vedení nám vydrželo 12 minut přesně do 33. minuty. Po rohovém kopu se prosadil letošní střelec Hrádku J. Rusz. První hlavičku ještě V. Byrtus skvěle chytil, ale na dorážku už byl krátký 2:2. Tento gól nás zmrazil a do konce půle byli hosté lepším týmem. Mohli přidat i třetí branku, ale nebylo tomu tak.

O poločase jsme udělali jednu změnu, do hry se dostal P. Mucha, který střídal L. Lyska, kterému se zápas moc nevydařil. Jenže začátek 2. poločasu začal tak, jak skončil ten první. Hrádek měl trochu více ze hry a dostával se právě přes střídajícího P. Muchu do šancí. A právě jedna taková skončila gólem v naší síti 53. minuta. Po hezké kombinační akci a centru se prosadil veterán J. Szturc 2:3. Ani tento gól nás neprobudil, hosté byli aktivnější. Vymodlili si přímý kop z 20 metrů. Přesnou střelu k tyči vytlačil V. Byrtus na rohový kop (my ostatní jsme to vytlačili i očima). Paradoxně nám tento zákrok pomohl. A taky se probudili diváci, které vyhecoval známý hecíř J. Krenželok (prohlásil větu, tak nám i vy pomozte). A najednou bylo všem dnům Hrádků na naší obranné polovině konec. Otěže zápasu jsme převzali my. Na vyrovnání se nemuselo čekat nijak dlouho přesně do 68. minuty. J. Koper přesným centrem našel nabíhajícího J. Krenželoka, ten se do míče položil rybičkou a přesně do protipohybů brankáře srovnal 3:3. Další gól nenechal na sebe dlouho čekat. Už za 4 minuty jsme se potřetí v zápase ujali vedení. Rohový kop J. Krenželoka se dostal v pokutovém území, až k P. Muchovi, který k údivu všech ač zády otočený k bráně zacílil přesně k tyči 4:3. O dalších pár minut v 77. minutě bylo ještě veseleji. To se poprvé v sezóně (v mužích) prosadil Bukovecký kanonýr M. Kantor. Sám proti brankáři nezaváhal a zacílil přesně k tyči 5:3. Již šestou a v zápase poslední trefu zařídili dobře napadající M. Kantor a H. Marekwica. Druhý jmenovaný přihrál J. Koperovi, který viděl vyběhnuvšího hostujícího brankáře a zvýšil na 6:3.