--

--

Překvapení se nekonalo. Hodas a Macháč rozradostnili domácí

0

Benátky měly těžkou úlohu odrazit se ode dna na půdě favorizovaných Pražanů. Nepovedlo se, Benátky tak nadále čekají na první výhru za tři body v sezóně.

Benátečtí fotbalisté se nachází v hluboké výsledkové krizi. Body nepřivezli ani z pražského Vltavínu, kam odcestovali ve zraněním notně zdecimované sestavě. Na lavičce náhradníků se posadilo několik hráčů z rezervy, kteří v průběhu zápasu naskočili do hry a většina z nich si připsala vůbec svůj první start ve třetí nejvyšší soutěži. Benátečtí již třetí po sobě jdoucí zápas nevstřelili branku a z Holešovic se vraceli s porážkou 0:2.

Od začátku utkání měli domácí trošku více balon na svých kopačkách. Obrana Benátek ale pracovala dobře. Pokud přišla střela, která mířila mezi tři tyče, našla připraveného brankáře Bojčuka. Chvíli před půl hodinou hry se dostali Benátečtí do zajímavé šance. Rychlý Kamlach přehodil brankáře Pávka, avšak domácí stihli ještě před brankovou čárou míč ukopnout. Ve 39. minutě již udeřilo. Přesný centr z pravé strany směřoval na zadní tyč, kde Jan Hodas předběhl Horáka a zamířil přesně pod břevno – 1:0. O chvíli později vstřelili domácí další gól, ten ale nebyl pro přestupek proti pravidlům uznán. V předposlední minutě vytvořili Benátečtí závar před Pávkem, domácí se ale dokázali ubránit.

Úvod druhého poločasu načala Korcova střela, kterou ale zneškodnil připravený Pávek. V 51. minutě se ve zmatku před Bojčukem nejlépe zorientoval Richard Macháč, který tvrdou střelou poslal míč do horní poloviny brány – 2:0. Chvíli poté mohli domácí zvýšit po akci Abeny, stříleli ale příliš vysoko. Poté bylo k vidění několik nepřesností z obou stran. Náznak šance si hosté vytvořili dvacet minut před koncem, avšak Pávek zasáhl úspěšně. V závěru utkání se akce přelévaly ze strany na stranu, leč bez gólového efektu.

SK Benátky nad Jizerou
Pavel Jícha (trenér, pro kopanabenatky.cz): Do utkání jsme nastoupili bez několika hráčů základní sestavy, kteří si doléčují svá zranění. Tento fakt byl v naší hře znatelný. Zejména v osobních soubojích jsme nedokázali konkurovat. Soupeř naopak prokázal svou zkušenost a kvalitu. V celém průběhu utkání nás přehrával a po zásluze zvítězil. V utkání jsme si vytvořili dvě stoprocentní šance, které jsme bohužel neproměnili. Zejména samostatný únik Honzy Kamlacha ve 29. minutě nás mohl poslat do vedení, což by nám pomohlo a soupeře naopak znervóznilo.